Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-21-2019, 12:52
Magda12 Magda12 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Przyznam, że mnie czesto denerwuje to wciskanie wszędzie angielskiego. Racja, niektórych słów nie da się zastąpić polskim odpowiednikiem itd, nie mam nic przeciwko takiemu stosowaniu. Ale jak słucham czasem czyjejś rozmowy, gdzie angielskie słówka są podrzucane bez składu i ładu i nie ma to absolutnie sensu...
Ale fakt faktem, że we wspólczesnym świecie bez znajomości angielskiego już ciężko żyć, na pewno już tym młodszym pokoleniom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 08:44
UrszulaP UrszulaP jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z jednej strony wydaje się, że jest to naturalny proces, szczególnie jeżeli chodzi o nazwy nowych zjawisk czy obiektów/przedmiotów czy odkryć np. medycznych, gdzie najczęściej znajduje zastosowanie angielski. Jednak czy nie powinniśmy bronić naszego języka? Uważam, że w tej kwestii należy się uznanie dla Francuzów, którzy nie ulegają zagranicznym wpływom i świadomie bronią swojego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 18:35
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mam podobne zdanie do Ciebie. Denerwuje mnie wrzucanie wszystkiego z angielskiego do polskiego,, aczkolwiek wiem, że tak działa język. Kiedyś była łacina, greka czy nawet rosyjski. Moim zdaniem trzeba znaleźć umiar, bo o ile "okej" jest okej (dla mnie), o tyle wrzucanie angielskich odpowiedników do każdego zdania już mnie denerwuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2019, 22:47
Alessandra Alessandra jest offline
Kumotr

Domyślnie

Język włoski pełen jest anglicyzmów, w tym stosowania słów angielskich wprost. Być może można się oburzać, ale to pewnie w jakimś stopniu normalne (skoro język ten jest powszechnie używany we wzajemnej komunikacji). A skoro tak jest, to na takim materiale trzeba działać, także czytając lub tłumacząc :-) Swoją drogą to pokazuje, że nawet jeśli uczymy się lub tłumaczymy z języka, który nie jest językiem angielskim, znajomość języka angielskiego na pewnym poziomie jest jeśli nie obowiązkowa, to jest co najmniej pomocna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.