Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-23-2012, 00:08
alicja22waw alicja22waw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem jeśli chce się robić jednocześnie dwie filologie, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest lingwistyka stosowana, jeśli oczywiście możliwe jest połączenie pożądanych języków. Studiowanie oddzielne dwóch filologii musi być strasznie męczące, szczególnie że z jedną jest często ciężko. To nie są studia, gdzie wystarczy uczyć się na sesje, tu trzeba być na bieżąco z materiałem przez cały rok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2019, 14:20
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno lepiej nie zaczynać ich w tym samym czasie. Pierwszy rok na każdej filologii jest decydujący i wymaga ogromnego nakładu pracy. Myślę, że dobrze jest zacząć drugą po roku-dwóch od rozpoczęcia pierwszej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 02:37
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaczynam w październiku trzeci rok filologii rosyjsko-angielskiej (filologia rosyjska z filologią angielską) i pomimo, że z początku każdy próbował mi wmówić, jakoby ten kierunek miał liznąć tylko pobieżnie oba języki nie skupiając się na niczym konkretnym, szybko przekonałem się, że to nieprawda. Ludzie, którzy tak mówili nie zdali nawet pierwszego semestru, lub nie podeszli nawet do sesji letniej, a dziś kiblują. Ja szybko przekonałem się, że ten kierunek to tak naprawdę po prostu dwie filologie. Dlatego też wymagają takie studia od studenta naprawdę dużej ilości czasu poświęconego materiałowi. Jeśli jesteś osobą, która ma dużo znajomych i lubisz często wychodzić z nimi to raczej nie znajdziesz czasu na takie studia, chyba, że kasa to nie problem więc nie pracujesz, a poza tym jesteś sumienna i konsekwentna - wtedy droga wolna. To są naprawde świetne studia, ale jeden błąd, jedno zagapienie, odpuszczenie sobie i masz zaległości nie do odrobienia. Warto przemysleć. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 12:57
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

@ up Ja jestem na tym kierunku i racja -czasu nas pracę nie ma, ale posiadanie wielu znajomych w niczym nie przeszkadza :P prawda jest taka, że niestety trzeba być systematycznym, czytać literaturę na zajęcia - opanowaie języka to najwazniejsza sprawa, a przez resztę można jakoś przemknąć - bo przecież nauka języka jest tu najwazniejsza, prawda? Ja nie mam w takim przypadku problemu z opanowaniem i angielskiego i rosyjskiego, jesli powaznie podchodzę do nauki słówek i konstrukcji gramatycznych popartymi fonetyką i rozmową na zajęciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 10:11
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie tak

Według mnie - da się. Studiuję rosyjski i niemiecki. Czasem bywa trudno, ale da się. Uwielbiam oba języki i nie chciałabym rezygnować z ich nauki. W międzyczasie szkolę też angielski i obowiązkowo muszę chodzić na zajęcia z czeskiego ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 12:17
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy też czy od podstaw zaczynasz naukę. Na wielu filologiach jest możliwość rozpiczęcia nauki od początku, więc chyba by mieszały mi się te języki Inna sytuacja gdybym była już na jakimś zadowalającym poziomie tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.