Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-18-2019, 21:54
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Claudine06 Pokaż post
Moje pytanie wynika z wątku o cenach korepetycji (25,30 zł), które są zasadniczo niskie. Stąd pytanie do korepetytorów. Czy jest to zajęcie opłacalne? Czym wyróżniać musi się dobry korepetytor?
Wszystko chyba zależy od sytuacji: korepetycje dla dzieci, to zazwyczaj pomoc w odrabianiu zadań i zrozumieniu bieżącego materiału (dla korepetytora raczej średnio-interesujące zajęcie, bo każdy wolałby ucznia z pasją i polotem, ale trudno za taki rodzaj zajęć żądać nie wiadomo jakich kwot, bo i przygotowań żadnych nie wymagają); korepetycje dla dorosłych wymagają więcej przygotowań, bo i sposób uczenia się/nauczania jest inny, ale najfajniejsze są zajęcia na wyższych poziomach - B1 i więcej. Za takie zajęcia można już żądać konkretnych sum, ale ze strony korepetytora wymagają większego zaangażowania, no i nie rzadko jemu także przynoszą korzyści
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2019, 04:51
Anisa Anisa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli ktoś ma cierpliwość i umiejętność przekazania wiedzy to jest bardzo dobry pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2019, 17:15
Luiza122 Luiza122 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korepetycje, oczywiście, to jedno ze źródeł naszego dochodu m.in. Rzeczywiście do tego trzeba mieć dar i cierpliwość. Niezależnie od poziomu zajęć, wieku osoby uczącej się, należy być przygotowanym, pełnym pasji, by osoba- nierzadko mająca problem z przyswojeniem jakichś zagadnień, nie zraziła się. Miły jest fakt, gdy osoby wracają na kolejny rok nauki. To też duży sprawdzian dla nas, jak przekazujemy wiedzę, czy udało nam się "zarazić" pozytywnie kogoś do dalszej nauki i pogłębiania wiedzy. Ważne jest, byśmy sami- ucząc kogoś, nie popadli w rutynę i szukali różnych, nowych, ciekawych sposobów przekazania nawet najprostszych zagadnień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2019, 20:42
atomicplum's Avatar
atomicplum atomicplum jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: olsztyn
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anisa Pokaż post
Jeśli ktoś ma cierpliwość i umiejętność przekazania wiedzy to jest bardzo dobry pomysł.
całkowicie się zgadzam. ja trochę próbowałam w wakacje, żeby dorobić, ale miałam ochotę rwać włosy z głowy. nie mam takiej cierpliwości, a i pewnie z przekazywaniem wiedzy też krucho. trochę szkoda, ale nie każdy do wszystkiego się nadaje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2019, 18:36
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście uważam, ze praca korepetytora jest niesamowicie trudna, ale i - przynajmniej dla mnie - była bardzo satysfakcjonująca! Poza tym bardzo wyrabia cierpliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.