Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-20-2019, 10:56
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest nauka szwedzkiego. Sprawia mniej problemów niż duński jeśli chodzi o wymowę. Jest też najłatwiej znalleźć pracę z językiem szwedzkim w porównaniu do innych. Znając szwedzki, z norwegiem też się dogadasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2019, 12:54
malgorzata.pikula malgorzata.pikula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moje studia byly w jezyku norweskim, stad ten oto jezyk wlasnie umiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2019, 16:50
tapioeero tapioeero jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alkacc01 Pokaż post
Fiński jstaje się coraz bardziej popularny, być może to jest przyszłość
What??? Możesz wytłumaczyć co ma fiński do języków skandynawskich? Fiński to język ugrofiński rodziny uralskiej i nie jest w najmniejszym nawet stopniu podobny do jakiegokolwiek języka skandynawskiego. Fiński podobny jest do estońskiego, dalej do węgierskiego i języków ludów fińskich Rosji, a z językami skandynawskimi ma prawie tyle samo wspólnego co chiński czy arabski, bo fiński nawet nie należy do indoeuropejskiej rodziny. Czyli prędzej polski, włoski czy hiszpański i prawie każdy inny język w Europie jest bliższy językom skandynawskim niż język fiński.
Językami skandynawskimi (czyli po prostu północno-germańskimi) są: szwedzki, duński, norweski, islandzki i język Wysp Owczych- farerski.
Co do zapożyczeń skandynawskich w języku fińskim to są, ale wcale nie ma ich dużo biorąc pod uwagę długie szwedzkie panowanie na terenach Suomi (czyli Finlandii w języku fińskim).

Dodam jeszcze, że nie widzę żadnej zwiększającej się popularności fińskiego. Znając jakikolwiek język skandynawski to znamy (lub po krótkiej nauce inne języki tej grupy, tj. znając np. szwedzki znasz norweski, duński, i trochę islandzkiego). Natomiast znając fiński znasz tylko fiński i po pewnej nauce estoński i to wszystko (nie licząc jakiś mało znanych języków w Rosji i trochę lapońskiego). Nawet węgierskiego (też język urgrofiński) nie da się nauczyć łatwiej znając fiński (oprócz paru słów i podobnej gramatyki), bo poszczególne języki ugrofińskie są bardzo izolowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2019, 23:09
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie fiński, Kiedyś poznałem kilku Finów i muszę się przyznać, że od razu ich polubiłem. Spodobał mi się szczególnie ich język, ale również ich angielski akcent przykuwał uwagę. Z uwagi na to, że z jedną osobą nadal mam kontakt to na pewno byłby to język, którego kiedyś chciałbym się nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2019, 09:29
tapioeero tapioeero jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lukasz Pokaż post
Zdecydowanie fiński, Kiedyś poznałem kilku Finów i muszę się przyznać, że od razu ich polubiłem. Spodobał mi się szczególnie ich język, ale również ich angielski akcent przykuwał uwagę. Z uwagi na to, że z jedną osobą nadal mam kontakt to na pewno byłby to język, którego kiedyś chciałbym się nauczyć.
Co ma fiński do języków skandynawskich???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.