Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2017, 16:25
arturgliug arturgliug jest offline
Kumotr

Domyślnie TED talks - tematy warte uwagi

Witam wszystkich forumowiczów!
TED talks - ideas worth spreading to moim zdaniem jedno z najbardziej przekrojowych źródeł informacji. Jakie waszym zdaniem audycje są najbardziej wartościowe? Które z nich warto wykorzystać na zajęciach, w pracy czy choćby na wieczornym spotkaniu i dlaczego? Macie swoją ulubioną lub taką które w jakiś sposób na Was wpłynęła? Dzielcie się swoimi doświadczeniami Ja osobiście najbardziej cenię sobie rozmowę z Laura Vanderkam "How to gain control of our free time?". Dzięki temu lepiej wykorzystuję swój czas i widzę wyraźnie różnicę między potrzebami, priorytetami, a pragnieniami. A Wy? Co sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2017, 23:12
klaudiazak klaudiazak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście uważam, że te audycje są jak najbardziej wartościowe. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co by nam pomogło się czegoś nauczyć czy wpłynąć w jakiś sposób na stan naszego życia. Najbardziej zapadła mi w pamięć audycja Jamiego Olivera "Teach every child about food". Jamie Oliver jest kucharzem i walczy z nawykiem niezdrowego odżywiania wśród Amerykanów. Najbardziej szokujące w jego wykładzie było to, jak podczas wizyty w amerykańskiej podstawówce pokazywał dzieciom różne warzywa i pytał jak sie nazywają. Np na widok bakłażana mówiły, że to gruszka itp, co pokazało na jakim niskim poziomie jest edukacja żywieniowa dzieci w Ameryce. Po tym wykładzie sama się zastanowiłam nad jakością swojego jedzenia i postanowiłam zacząć się lepiej odżywiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2017, 08:04
agrabowska80's Avatar
agrabowska80 agrabowska80 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Rzeczywiście, TED Talks to moje największe odkrycie ostatnich dwóch lat! Jestem wciąż zafascynowana audycjami, uwielbiam szczególnie sir Kena Robinsona i jego wykłady o szkole ( Do schools kill creativity?). W zabawny i trafny sposób obrazuje szkolną rzeczywistość, w dużej mierze zachęcił mnie do refleksji nad moją przyszłością w zawodzie nauczyciela...
Wykładów TED słucham najchętniej podczas codziennych rowerowych przejażdżek i w samochodzie. Świetna alternatywa dla radia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2018, 11:49
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agrabowska80 Pokaż post
Rzeczywiście, TED Talks to moje największe odkrycie ostatnich dwóch lat! Jestem wciąż zafascynowana audycjami, uwielbiam szczególnie sir Kena Robinsona i jego wykłady o szkole ( Do schools kill creativity?). W zabawny i trafny sposób obrazuje szkolną rzeczywistość, w dużej mierze zachęcił mnie do refleksji nad moją przyszłością w zawodzie nauczyciela...
Wykładów TED słucham najchętniej podczas codziennych rowerowych przejażdżek i w samochodzie. Świetna alternatywa dla radia!
Tak, ja też niedawno słuchałam i wzbudza on wiele dobrych refleksji na temat systemu edukacji i pedagogizacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2018, 15:39
milenaj milenaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście najchętniej oglądam Tedy ze sławnymi ludźmi (tak zamiast wywiadu). Poza tym, że można się od nich wiele nauczyć, zainspirować, to są świetnym przykładem, jak powinno się robić wystąpienia publiczne. Na przykład Bill Gates miał sporo fajnych tedów na tematy społeczne m.in. Innovating to zero [url]https://www.youtube.com/watch?time_continue=934&v=JaF-fq2Zn7I[/url]. Lubię też Jimmiego Olivera, jego styl, sposób mówienia, naprawdę fajnie się go słucha (tutaj o otyłości: [url]https://www.youtube.com/watch?v=go_QOzc79Uc[/url]). Ostatnio natrafiłam też na ted Amandy Palmer o relacji między artystą a fanem współcześnie: [url]https://www.youtube.com/watch?time_continue=265&v=xMj_P_6H69g[/url].
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2017, 23:33
patjan patjan jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja też bardzo lubię TED Talks Szczególnym plusem jest wybór tematów! Każdy może znaleźć coś dla siebie. Dużo filmików zawiera również sporą dawkę motywacji, a przede wszystkim, w prosty i przyjemny sposób można podszkolić język. Z tych filmików, na które ostatnio się natknęłam, mogłabym polecić: 'How boredom can lead to your most brilliant ideas' i 'Don't feel sorry for refugees — believe in them'.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 10:59
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem TED to bardzo ciekawa innowacja. Nie dość, że możemy się dowiedzieć przydatnych rzeczy to jeszcze szlifujemy język. A co do najlepszych wystąpień, to myślę, że to zależy od naszych zainteresowań. Tak czy siak, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 12:57
pelikan850 pelikan850 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najbardziej podobają mi się te TED Talks, w których występują prowadzący, którzy potrafią zaciekawić swoim tematem i którzy opowiadają w taki sposób, że aż chce się słuchać. Polecam do obejrzenia filmik "Depression is a disease of civilization", jest wprawdzie troszkę długi, ale za to bardzo ciekawy, przystępny i daje do myślenia. A z tych, które oglądałam niedawno, podobał mi się "Who are you, really? The puzzle of personality". Wyłapałam z niego dużo mądrego słownictwa, np. słówko "lackadaisical", z którym nigdy wcześniej się nie spotkałam. Poza tym prowadzący jest świetnym mówcą i potrafi rozbawić słuchaczy, także nie sposób się nudzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 14:28
michalxstatic michalxstatic jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

TED Talks był najczęstszym wyborem przez moich wykładowców na studiach do tłumaczeń ustnych. Tematów jest cała masa, ja przerobiłem tylko kilka. Jeden mi zapadł w pamięć, może dlatego, że trochę odnosi się do każdego z nas aktualnie. A year offline, mówca opowiada o tym jak spędził rok życia będąc odłączonym od Internetu. [url]https://www.youtube.com/watch?v=trVzyG4zFMU[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 23:01
Czapa95 Czapa95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako studentka psychologii polecam wykład Philipa Zimbardo - "The Psychology of Evil" [url]https://www.youtube.com/watch?v=OsFEV35tWsg[/url]. Jest wstrząsający, ale uświadamia nas, do czego potrafią posunąć się ludzie, jeżeli tylko im się na to pozwoli i stworzy odpowiednie warunki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.