Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-21-2017, 11:02
klaudiazak klaudiazak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi Chiny kojarzą się - tak jak ktoś wyżej napisał - z dyscypliną. Ale też z różnokolorowym stylem ubierania się, z pandami, tłokiem, dobrym jedzeniem, no i przepięknymi miejscami, które bardzo bym chciała zwiedzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2017, 02:12
steinwd steinwd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie Chiny przede wszystkim kojarzą się z bogatą kulturą i historią oraz herbatą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 14:32
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zastanawiałam się nad odpowiedzią i doszłam do wniosku, że po latach mieszkania w Chinach, przestały mi się one z czymkolwiek "kojarzyć". Bardziej przeszło to ze sfery wyobrażeń i skojarzeń na rzeczywistość i fakty. Czasem jest to smog, wieczna praca, brud i świat, którego nie rozumiem, czasem jednak przepyszna kuchnia, piękne miejsca, wspaniali ludzie i drugi dom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 20:22
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi z tym, że wszyscy wyglądają tak samo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 22:22
wojtiPL wojtiPL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi Chiny kojarzą się z ogromnym przemysłem i prężną gospodarką, pracowitym społeczeństwem, a także, oczywiście, ustrojem komunistycznym i jedną z potężnych armii na świecie. Nie brakuje też do tego dość burzliwej i ciekawej zarazem historii oraz kultury wraz z multum przysmaków z tamtejszej kuchni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2019, 19:07
Ewela20 Ewela20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi kojarzą się z wyjątkowo trudnym alfabetem, tłumem ludzi i potrzebą bycia w grupie. Chińczycy,których poznałam w Polsce zwykle nigdzie nie wybierali się samotnie, ale możliwe, że to tylko moje odczucie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2019, 22:52
Hikari Hikari jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie się Chiny kojarzą z melancholijną mentalnością, różnorodną kuchnią, dynastiami, kwiatami, kolorowymi strojami, stoicyzmem, duchowieństwem, kolorem czerwonym jako symbolem szczęścia, kolorem żółtym jako symbolem cesarza, ,,Polsatowskim" słoneczkiem na fladze Tajwanu ), misiami panda, mądrością, literaturą, świątyniami, rządem, polityką światową, ezoteryką, introwertyzmem, handlem, lekkim absurdem, sino-egocentryzmem, rewolucją kulturową (niestety ), etykietką ,,made in China", tak samo wyglądającymi miastami, produktami, głośnym tłumem, bałaganem, bezpodstawnym i prostackim krzykiem (powinni to zmienić), takim trochę ,,januszyzmem" jak za PRL choć nie tak zburaczanym, prostotą i pragmatyzmem w myśleniu, kapitalizmem, alternatywą dla świata zachodu, pięknym tradycyjnym pismem, operą, poezją, różnymi dialektami, wachlarzami, konfucjanizmem, filmami z Chanem, tuk tukami, nowoczesną technologią, zamiłowaniem do kolorów i świecących rzeczy, dziwnym ,,śmierdzącym" zapachem z ich produktów, trochę z tandetą, pięknymi obrazami, górami, smokami, też z opóźnieniem w stosunku do reszty świata, innowacją, bogatą historią, dumą, nazbyt poważnym i jednocześnie dziecięcym podejściem do życia, długimi włosami, herbatą, rapem, cenzurą, manhuą, socjalizmem, prochem, kompasem, szybkimi pociągami, rowerami w miastach, słuzbistami, torturami, kremowaniem stóp, makijażem, teatrem, porażkami militarnymi, wojnami domowymi, przepięknymi lodowymi rzeźbiami w Harbinie, przesądami, tonalnością języka która czasami brzmi sztucznie i dziecinnie, zapożyczeniami z innych krajów Azji i Europy, zbyt dużą emocjonalnością i wrażliwością na krytykę, dyscypliną, poświęceniami, lampionami, duchami, legendami itd., itp., etc..., bo wymieniać mogę długo. :P
Tak czy siak ja wierzę w Chiny i im kibicuję.
Wierzę, że tam (lub w innym kraju zsinizowanym) odnalazłbym swój świat, i że Europa powinna zmierzać w podobnym kierunku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.