Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-04-2018, 11:29
Doradca MM Publications Doradca MM Publications jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez patirod92 Pokaż post
Na pewno dużo zależy od dziecka i od tego, jak szybko się przystosowuje do nowego miejsca. Spotkałam się z opiniami, że o ile przyswojenie sobie języka nie następuje z dnia na dzień, to jednak u dzieci proces ten przebiega naturalnie. Ludzie z którymi gadałam, mówili, że większych problemów pod tym względem nie było.
Warto stosować takie metody, które pomogą nauczyć się dziecku języka właśnie tak, jakby uczyło się swojego języka ojczystego - na podstawie rozmów, opisywania świata i poprzez książki i naukę czytania. Taki sposób sprawia, że nie jest to nauka przedmiotu jak każdego innego, ale bardziej metoda poznawania świata w innym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2018, 10:14
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam koleżankę, która w wieku 9 lat przeprowadziła się do Irlandii. Na początku miała dodatkowe lekcje w szkole dla obcokrajowców nie posługujących się językiem angielskim. W tym samym czasie, jak gdyby nigdy nic uczestniczyła w normalnych zajęciach ze swoimi rówieśnikami. Z tego co opowiadała na początku było niezwykle trudno - lekcje dodatkowe a normalne to były dwa różne światy, lecz po pewnym czasie udało jej się odnaleźć w tamtych realiach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2018, 10:57
janna janna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Doradca MM Publications Pokaż post
Warto stosować takie metody, które pomogą nauczyć się dziecku języka właśnie tak, jakby uczyło się swojego języka ojczystego - na podstawie rozmów, opisywania świata i poprzez książki i naukę czytania. Taki sposób sprawia, że nie jest to nauka przedmiotu jak każdego innego, ale bardziej metoda poznawania świata w innym języku.
niestety teraz bardzo ciężko znaleźć takie książki gdzie jest mało tekstu a więcej zabawy, obrazków itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 10:08
Doradca MM Publications Doradca MM Publications jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez janna Pokaż post
niestety teraz bardzo ciężko znaleźć takie książki gdzie jest mało tekstu a więcej zabawy, obrazków itp
Polecam zajrzeć na stronę naszego wydawnictwa, gdzie znajdziesz readersy już dla przedszkolaków. Książeczki są w odpowiedni sposób ilustrowane i mają również różne poziomy, żeby dziecko nie uczyły się tylko samych kolorów

pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2018, 13:14
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dziecko w sposób naturalny szuka kontaktu z rówieśnikami, więc nawet nie znając języka poradzi sobie. Dodatkowo, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że chęć porozumienia się z innymi dziećmi wpływa bardzo pozytywnie, a sam proces opanowania nowego języka przebiega szybko. Większe wyzwanie może natomiast stanowić gwałtowna zmiana środowiska, i na ten aspekt warto zwrócić szczególną uwagę, przede wszystkim próbując wytłumaczyć dziecku dlaczego wyjeżdżamy i wzbudzając ciekawość względem nowego miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2018, 20:26
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak ktoś wyżej napisał, sporo zależy od osobowości, ale dzieci chyba i tak mają mniejsze opory przed poznawaniem nowych ludzi i przystosowywaniem się. Nawet jeśli wiąże się to z dużym stresem to moim zdaniem jest to zaleta na przyszłość. Znam osoby, które w młodszym wieku zmuszone były wyjechać i wiem, że nie mają teraz problemów z dłuższym przebywaniem w obcym miejscu, co na pewno jest przydatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2018, 17:12
filip970622 filip970622 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że dziecko poradzi sobie prędzej czy później z kwestią opanowania języka. Wszystko jednak zależy na jakich ludzi trafi. Stres na pewno jest ale to naturalne przed nieznanym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 19:13
agugors agugors jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dziecko sobie poradzi, jeśli zostanie przyjęte przez grupę rówieśników. Zawsze lepiej opanować swobodne korzystanie z języka w sytuacjach nieoficjalnych niż tylko na lekcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2018, 13:44
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nigdy nie jest łatwo odnaleźć się w nowym miejscu. Tak dla malucha, jak i dla dorosłego jest to bardzo trudne przeżycie - są osoby, które lubią zmiany, ale i są osoby, które ich nie lubią. Z tego co udało mi się zaobserwować, małe dzieci posiadają jednak naturę, która szybciej pozwala im się oswoić z nowym otoczeniem niż w przypadku dorosłych (czy też nastolatków). Myślę więc, że nie byłoby większego problemu dla dziecka, żeby przystosowało się do angielskiej szkoły. Oczywiście, nadal takie dziecko potrzebuje jak najwięcej wsparcia ze strony bliskich
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 20:48
m.śmigiel m.śmigiel jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja z doświadczenia mojej rodziny - kuzynki, która wyjechała z 7 letnią córką (nie znającą kompletnie języka angielskiego) do Londynu, mogę powiedzieć, że przy wsparciu rodziny i chęci dziecka do nauki języka jest to proces nie tak stresujący jakby się mogło wydawać. Dziś córka kuzynki ma 9 lat i bardzo dobrze radzi sobie z językiem angielskim i nie ma polskiego akcentu. W domu mówi po polsku, w szkole i z koleżankami po szkole rozmawia cały czas po angielsku. Dobrze też radzi sobie z rozdzielaniem tych języków, gdy przyjeżdża w odwiedziny do Polski, mówi po polsku, bardzo rzadko wtrąca jakieś słówko po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.