Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2016, 22:38
Dimitris Dimitris jest offline
Kumotr

Domyślnie

No tak, wiadomo, wszedzie dogadasz się po angielsku to na co inne języki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2016, 15:51
lucache lucache jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Dimitris Pokaż post
A właśnie z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że nie wszędzie. Oczywiście zależy jeszcze, z kim i o czym chce się rozmawiać, bo w sklepie można dogadać się nawet po polsku albo na migi, ale nie bez powodu Francuzi, Włosi czy Hiszpanie uchodzą za niezbyt uzdolnionych językowo i wielu z nich nie mówi w żadnym języku poza swoim ojczystym. Podobny problem dotyczy też innych krajów, gdzie zwłaszcza w mniejszych miejscowościach spotkać można dużo osób, które nie rozumieją ani słowa po angielsku.
Poza tym dokładniejsze poznanie danego kraj i jego kultury bez znajomości jego języka może być bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2016, 20:31
kpawilowicz kpawilowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Francuski jest oficjalnym językiem dyplomacji, więc na pewno będzie dalej popularny, ale jednak to angielskim posługuje się dużo więcej osób, a także w biznesie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2016, 00:45
katmak77 katmak77 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez tresbien0 Pokaż post
Myślę, że nie chodzi tu o stricte sens trudności jako niemożliwego, ale tego, że francuska gramatyka nie należy do najłatwiejszych, a im więcej pracy/czasu trzeba czemuś poświęcić, tym zapał (niektórych) ludzi wydaje się mniejszy.
Nie wydaje mi się, ze problem jest ze stopniem trudności języka, bo dla mnie angielski do najłatwiejszych tez nie należny. Chodzi bardziej o to, ze znajomość francuskiego nie jest aktualnie tak bardzo pożądana, jak to było kiedyś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2016, 10:12
IzaJ IzaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, francuski jest uznawany za zbyt trudny język, aby mógł stać się językiem międzynarodowym. W czasach, kiedy liczy się "szybko, dużo, tanio" i gdy znajomość języków obcych stała się tak ważna, nikt nie będzie chętny do spędzania nocy studiując Bescherelle'a Nie sądzę więc, aby pozycję angielskiego zastąpił jakikolwiek inny język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2016, 19:27
zurawskamartyna zurawskamartyna jest offline
Kumotr

Domyślnie

[url]http://www.dailymail.co.uk/news/article-3367012/C-est-impossible-French-course-world-s-commonly-spoken-language-2050.html[/url]

Ten artykuł daje frankofonom i frankofilom pewne nadzieje.

"Currently, 3 per cent of the world's population speak French, which is an official language in 32 countries, but the study says the share will increase to 8 per cent."

Ja kocham francuski tak bardzo, że liczby nie mają dla mnie żadnego znaczenia. A i pracę z językiem Baudelaire'a znaleźć można ciągle bez większych problemów. Odkąd zadeklarowałam na GoldenLine znajomość FR. rekruterzy sami się do mnie zgłaszają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2016, 14:19
np2507 np2507 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Niestety, francuski nie odgrywa takiej roli, jaką odgrywał kiedyś. Szczęście dla francuskojęzycznych, że nie tak dużo osób posługuje się tym językiem, więc pracę w Polsce z dosyć dobrym wynagrodzeniem można dzięki znajomości tego języka dostać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2016, 16:46
karolinag53 karolinag53 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie Pozycja języka

Zgadzam się z przedmówcami, iż lata świetności języka francuskiego już minęły i uważam, że duży wpływ na popularność języka francuskiego ma pozycja Francji na arenie międzynarodowej, aczkolwiek jego przewagę nad językiem angielskim może stanowić bogactwo słownictwa oraz form językowych, które jest doceniane między innymi przez Unię Europejską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2017, 21:54
tewlwolow's Avatar
tewlwolow tewlwolow jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Dimitris Pokaż post
Powodzenia w Afryce - twierdziłbym jednak, że francuski przyda się bardziej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2017, 18:47
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że ogólnie to nie, angielski jest już mocno zakorzeniony. Chociaż jeśli chodzi, np. o Hiszpanię to tam jak już ktoś zna dobrze język obcy to jest to jednak francuski
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.