Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-02-2018, 14:52
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie, poza przyjemnym brzmieniem, do nauki hiszpanskiego zachęcił fakt, że jest to tak szerokorozpowszechniony język. Ponadto interesowała mnie kultura Hiszpanii i Ameryki Południowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2018, 22:20
aniap96 aniap96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja bardzo lubię hiszpański dlatego, że rzeczywiście się przydaje! Wcale nie tak trudno, podróżując po Hiszpanii, natknąć się na tubylców nie mających pojęcia o angielskim, nawet w miejscach uczęszczanych przez turystów. No i Hiszpanie oczywiście bardzo doceniają wszelkie próby porozumiewania się w ich języku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 10:41
ka555 ka555 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja dopiero zaczęłam naukę j. hiszpańskiego i jeszcze długa droga przede mną, ale odpowiada mi to. Cieszę się, że mam okazję poszerzyć swoją wiedzę, poznać nowe słownictwo, inną kulturę i coraz to trudniejsze konstrukcje gramatyczne. Każdy następny język obcy to dla mnie nowa przygoda i wielka satysfakcja, jeśli uda mi się opanować kolejną część materiału. Poza tym podoba mi się brzmienie tego języka i w przyszłości chciałabym czytać literaturę hiszpańską w oryginale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 09:47
Gringa Gringa jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja zaczęłam naukę hiszpańskiego już 10 lat temu a zachęciły mnie do tego programy pana Cejrowskiego: chciałam być antropologiem i badać Amerykę Łacińską
Ostatecznie antropologiem nie jestem, ale pasja do plemion indiańskich oraz ludów prekolumbijskich pozostała. Interesowała mnie również sztuka i historia Hiszpanii, a dzięki hiszpańskiemu mogłam poszerzać wiedzę i starać się zrozumieć ten kraj kontrastów. No i oczywiście literatura: bardzo wcześnie zakochałam się w powieściach pisarzy iberoamerykańskich, które czytałam po polsku. Dzięki nauce hiszpańskiego mogłam czytać oryginalne wersje ("Grę w klasy" Cortazára przeczytałam łącznie około siedmiu razy).
A tak poza tym, to częste kontakty z Hiszpanami zachęcały mnie do coraz lepszej, pełniejszej komunikacji. Na początkach mojej przygody z hiszpańskim, wydawało mi się niesamowite, że jestem w stanie bezpośrednio kontaktować się z inną kulturą, poznawać i rozmawiać z ludźmi w ich języku, a to jeszcze bardziej mnie motywowało.
W pewnym momencie hiszpański stał się po prostu częścią mojego życia i duszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 12:06
micaa's Avatar
micaa micaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przede wszystkim to możliwość swobodnego komunikowania się z ludźmi z różnych stron świata, rozumienie tekstów hiszpańskiej/latynoskiej muzyki (którą bardzo lubię), oglądanie filmów i seriali w wersji oryginalnej (zwłaszcza, Almodóvar'a) oraz czytanie książek ulubionych autorów jak Vargas LLosa. Również fakt, że hiszpański jest dość łatwym językiem i nie sprawia na początku większy problemów w nauce .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2018, 08:58
agatabog agatabog jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie z początku język aż tak się nie podobał, to przyszło z czasem. Uczyłam się języka najpierw w gimnazjum, w czasie liceum i przez pierwsze dwa lata studiów chodziłam na korepetycje. Wówczas nie miałam wystarczającej motywacji, by przykładać się do nauki. Wreszcie postanowiłam coś z tym zrobić i zapisałam się na drugie studia i to był strzał w dziesiątkę. Gdy zobaczyłam, jakie efekty przynosi naprawdę intensywna nauka, nie potrzebowałam już większej zachęty, by samej szlifować język. Dzięki znajomości hiszpańskiego pojechałam na wymianę, która tylko podsyciła chęć nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.