Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2017, 17:50
tynaem tynaem jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez natalie__ Pokaż post
koniecznie idź na Lingwistykę Stosowaną- słyszałam bardzo pozytywne opinie o UAMie!!
Niestety jako studentka lingwistyki stosowanej na UAMie, nie mogę tego potwierdzić. W teorii lingwistyka oferuje naukę języka niemieckiego jak i angielskiego na tym samym poziomie. W praktyce, w Poznaniu zdecydowanie kładzie się nacisk na język niemiecki, a angielski jest traktowany po macoszemu. PNJA nie kończy się nawet egzaminem pisemnym! Program studiów obejmuje śmiesznie małą ilość praktycznej nauki języka. 1 czy 2 godziny w tygodniu na studiach filologicznych to niestety pomyłka. Jednak jeśli kogoś interesują przedmioty typowo lingwistyczne jak wstęp do językoznawstwa czy podstawy translatoryki- to dobry kierunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2017, 22:55
tarnowskag tarnowskag jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiuję lingwistykę i też miałam podobny dylemat. Decyzji nie żałuję. Jestem na trzecim roku, bardzo dużo warsztatów tłumaczeniowych, samej nauki języka, mało literatury, fakt. Największy minus: ogromna ilość przedmiotów-zapychaczy, trylion gramatyk, ktore nie wydają się być w jakikolwiek sposób przydatne, nawet filozofię miałam w tym semestrze...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 13:12
Schetanna Schetanna jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ja przed pójściem na studia też się zastanawiałam nad takim wyborem. Zdecydowałam się jednak na germanistykę, ponieważ bałam się tego drugiego języka. Teraz trochę żałuję, bo pewnie na lingwistyce byłoby więcej praktycznych przedmiotów, a z drugiej strony cieszę się, że poznałam też kraj od kulturowej strony
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 13:49
karna95 karna95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Lingwistyka

Osobiście polecam lingwistykę (w moim przypadku jest to lingwistyka korporacyjna niemiecko- angielska). Mało historii, kultury etc. a dużo praktyki językowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 15:25
izas95 izas95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem na germanistyce (chociaż myślałam również o lingwistyce) i nie żałuję tego wyboru. Wiele zależy od rodzaju tłumaczeń, jakie będziemy wykonywać, niemniej sądzę, że znajomość kultury, historii i obyczajów jest bardzo istotna. Sama bardzo cenię sobie taką wiedzę, chociaż oczywiście nie każdy może się tym interesować - w takim przypadku faktycznie lepiej zdecydować się na lingwistykę, gdzie mamy aż 2 języki, a to też ma wiele plusów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2017, 16:17
agata13 agata13 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam, że dużo lepiej iść na lingwistykę. Sama studiowałam lingwistykę na licencjacie, a teraz jestem na germanistyce na magisterce, więc mam porównanie. Na lingwistyce faktycznie było więcej praktycznych przedmiotów, a na germanistyce jest dużo literatury. W dodatku na lingwistyce uczyłam się dwóch języków + fakultet z trzeciego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 09:56
tomshelby tomshelby jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem na lingwistyce i z mojego punktu widzenia nie wygląda to tak kolorowo . Było kilka ćwiczeń praktycznych przez 3 lata, jednak nadal jest masa zbędnej teorii i bezwartosciowych zajęć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 10:45
tomshelby tomshelby jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem na lingwistyce w Poznaniu i muszę przyznać, że na specjalności translatorycznej mamy masę zbędnej teorii a praktyki jak na lekarstwo. Dodam jeszcze , że jestem na trzecim roku a tłumaczenia niemieckie trwały jedynie 3 semestry ( jedne zajęcia w tygodniu na słabym poziomie ) .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 11:46
markap94 markap94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Skończyłam germanistykę i żałuję, że nie wybrałam lingwistyki. Na lingwistyce mogłabym rozwinąć lepiej język angielski. Widzę, że wielu z was poleca lingwistykę ze względu na mniejszą ilość zbędnej teorii. Jeśli chodzi o teorię, to na germanistyce zdecydowanie za dużo jest historii literatury, kulturoznawstwa itd. Przynajmniej u mnie na uczelni z tych przedmiotów było dużo materiału do opanowania na egzaminy. Zawsze interesowało mnie językoznawstwo i tłumaczenia i dopiero na seminarium magisterskim i specjalizacji translatorycznej rozpoczęłam swoją "przygodę" z tłumaczeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 19:00
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lingwistyka przygotuje Cię bardziej do zawodu tłumacza, w filologii masz wszystkiego po trochu: kulturę, literaturę, język i przedmioty lingwistyczne. Tak naprawdę samego języka na filologii nie ma dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.