Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-17-2017, 14:16
jullia's Avatar
jullia jullia jest offline
Kumotr

Domyślnie Wybór nowego języka - włoski czy hiszpański?

Witam

jestem studentką filologii rosyjskiej z językiem angielskim.Rozważam naukę jeszcze jednego języka i chciałabym żeby należał on do grupy romańskich. Co wybrać? Hiszpański czy włoski? Który jest bardziej ceniony na rynku pracy?

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2017, 15:05
barbarapasula barbarapasula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem co prawda jak to jest z cenieniem na rynku pracy, ale polecam hiszpański - jest zarówno łatwiejszy jak i bardziej przydatny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2017, 21:05
caixa caixa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpański jest językiem urzędowy w 22 krajach, posługuje się nim 500 milionów. A do tego, nie jest trudno się go nauczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 12:51
Michifu Michifu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też zarekomenduję hiszpański. Mnie przekonało zarówno ciekawe brzmienie, jak i jego użyteczność w skali globu. Mówi się, że więcej jest na świecie native speakerów hiszpańskiego, niż angielskiego.

Hiszpański i rosyjski może być całkiem ciekawym połączeniem. Spójrz na mapę Europy - dwie skrajności Sam, znając hiszpański, planuję jeszcze nauczyć się mówić rosyjskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 14:38
dominikaj dominikaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znając już trochę francuski również wybierałam między włoskim i hiszpańskim i stanęło na hiszpańskim. Nie żałuję Język przepiękny, dosyć prosty i znajomość francuskiego też była pomocna, bo niektóre struktury gramatyczne się powielają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2017, 12:02
BasiaSwiecka BasiaSwiecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Język hiszpański

Język hiszpański jest językiem dużo bardziej cenionym niż włoski na rynku pracy ze względu na dużo większą liczbę klientów hispanojęzycznych.

Co więcej, warto mieć na względzie również fakt, że hiszpański fonetycznie i gramatycznie jest językiem mniej skomplikowanym niż włoski. Włoski to piękny język, ale nie przyniesie on korzyści finansowych, myślę, że to coś dla pasjonatów lub wybranej grupki osób, którym dopisze szczęście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2017, 21:29
paris paris jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpański jest na pewno znacznie częściej używanym językiem niż włoski. Gdzieś wyczytałam, że liczba ludzi mówiących po hiszpańsku przekracza w sumie aż półtora miliarda, przy czym wliczeni są w to nie tylko tzw. rodzimi użytkownicy języka. I w tym sensie nauka hiszpańskiego jest może bardziej opłacalna od nauki włoskiego, bo częściej może przydać się w pracy, czy w międzynarodowych kontaktach z innymi ludźmi. Ale myślę, że przy doborze języka nie warto kierować się przede wszystkim, a już na pewno nie wyłącznie, kryterium opłacalności, które zresztą w tym przypadku jest rzeczą względną. Chyba najważniejsze jest jednak to, który język się nam bardziej podoba. Jeśli pociąga Cię dany język, to i łatwiej się go nauczysz, i później będziesz miała większą motywację do tego, aby pielęgnować jego znajomość. W naturalny sposób będziesz szukała okazji, aby się nim posługiwać. Ja na studiach wybrałam hiszpański w ramach lektoratu z języka obcego, ponieważ właśnie bardzo mi się ten język podobał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2017, 21:38
martawanda martawanda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jullia Pokaż post
Witam

jestem studentką filologii rosyjskiej z językiem angielskim.Rozważam naukę jeszcze jednego języka i chciałabym żeby należał on do grupy romańskich. Co wybrać? Hiszpański czy włoski? Który jest bardziej ceniony na rynku pracy?

Pozdrawiam
Oj biedna! Mam nadzieję, że nie na UŁ, z tamtejszej filo rosyjsko-angielskiej trzeba jak najszybciej uciekać
Bardzo źle wspominam tamtejszych wykładowców.

Również polecę hiszpański, obecnie się go uczę, ale muszę ostrzec: nie jest on tak łatwy, jak wszyscy mówią! Najtrudniejsze są czasy i koniugacja, jest tego naprawdę dużo. Za to słownictwo bardzo się przydaje - znając hiszpański da się w pewnym stopniu zrozumieć inne języki (np. francuski, włoski, portugalski).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2017, 23:11
paris paris jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez martawanda Pokaż post

[...]Również polecę hiszpański, obecnie się go uczę, ale muszę ostrzec: nie jest on tak łatwy, jak wszyscy mówią! Najtrudniejsze są czasy i koniugacja, jest tego naprawdę dużo. Za to słownictwo bardzo się przydaje - znając hiszpański da się w pewnym stopniu zrozumieć inne języki (np. francuski, włoski, portugalski).
Nie wiem, jak jest we włoskim, ale hiszpańska gramatyka rzeczywiście nie jest prosta do opanowania. Pamiętam,że miałam duże trudności z zapamiętaniem tych wszystkich końcówek i odmian. Ale z drugiej strony, dla chcącego nic trudnego…W hiszpańskim, podobnie jak we francuskim, istnieje więcej czasów gramatycznych niż w polskim, który akurat pod tym względem jest naprawdę łatwiejszy. Poza tym zarówno w hiszpańskim, jak i we francuskim, istnieje zgodność czasów, coś co nie występuje w polskim. W języku angielskim też co prawda tych czasów jest więcej i również trzeba stosować zgodność czasów, ale gramatyka jako całość jest, moim zdaniem, dużo łatwiejsza. Nie orientuję się za to zupełnie, jak jest w rosyjskim. A jeśli chodzi o podobieństwa między poszczególnymi językami romańskimi, to rzeczywiście jest tak, że jak się zna już jeden język, to czasem można się domyślić, co znaczy dane słowo czy nawet zdanie w innym, pokrewnym języku. Nigdy nie uczyłam się włoskiego, ale czasami stosunkowo łatwo mi odgadnąć, co oznacza dane słowo po włosku, czy nawet jestem w stanie ,przynajmniej mniej więcej, zrozumieć całe zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 11:39
KaroB KaroB jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również polecam hiszpański! jest to język na prawdę łatwiejszy do opanowania, uczyłam się przez jakiś czas włoskiego i hiszpański ma w sobie to coś, taką melodyczność. Potwierdzam również łatwiejszą do opanowania gramatykę. Ja uczyłam się go głównie ze słuchu i po roku czasu nie miałam problemu z porozumiewaniem się mimo że nie siedziałam i nie wkuwałam nie wiadomo ile, sam wchodzi do głowy Oprócz tego będąc w krajach Ameryki Południowej będziesz się posługiwać głownie nim, gdyż angielski ( nie mówiąc o włoskim) tam nie funkcjonuje prawie wcale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.