Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-14-2017, 11:34
Lili.Ann Lili.Ann jest offline
Kumotr

Domyślnie Przyszła mama jako tłumacz

Witam, mam następujący problem: Czy kobieta zatrudniona w firmie na etat, która przebywa na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży może wykonywać tłumaczenia na umowę o dzieło i/lub zlecenie?
Z tego, co wiem, zwolnienie lekarskie w ciąży rządzi się trochę innymi prawami niż "normalne L4". Czy jest różnica, jeśli zwolnienie jest wystawione ponieważ kobieta jest zatrudniona na etat w pracy, gdzie warunki zagrażają ciąży, a jeśli jest na zwolnieniu z innych powodów ?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2017, 09:53
Kasia88 Kasia88 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Obawiam się, że będąc na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży nie można wykonywać żadnej pracy, nawet tej na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Zwolnienie = choroba (jakkolwiek mówi się, że "ciąża to nie choroba", ale kto był w ciązy ten wie ).
Można natomiast pracować w czasie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego, ale wtedy jest znacznie trudniej połączyć opiekę nad berbeciem i pracę w charakterze tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2017, 23:14
katkow5 katkow5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Kasia88 Pokaż post
Można natomiast pracować w czasie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego, ale wtedy jest znacznie trudniej połączyć opiekę nad berbeciem i pracę w charakterze tłumacza.
No właśnie, wiadomo, że małemu dziecku trzeba poświęcić mnóstwo uwagi, więc czy to w ogóle wykonalne żeby być tłumaczem i jednocześnie świeżo upieczoną mamą, czy też grozi to załamaniem nerwowym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2017, 18:22
Klaudia94941 Klaudia94941 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak najbardziej da się pogodzić te dwie rzeczy Oczywiście liczba realizowanych zleceń przy dziecku na pewno spadnie, ale to od nas samych zależy jakie i ile zleceń będziemy przyjmować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2017, 20:34
Kasia88 Kasia88 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że jest to baaardzo trudno. Jeśli malec śpi w ciągu dnia 2-3 godziny, a do tego np. od 19 w nocy - świetnie, ale jeśli robi sobie 20-minutowe drzemki, to raczej nie ma szans. No chyba, że tatuś dziecka bardzo się angażuje i sam pracuje z domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2017, 21:18
zielanka zielanka jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

To wszystko zależy od charakteru dziecka - moje właśnie było "drzemkowe" - najdłuższy sen w dzień trwał 40min a ja wtedy pracowałam w domu i rzeczywiście ten okres wspominam koszmarnie. Teraz z perspektywy czasu myślę, że w pierwszym roku życia dziecka trzeba wyluzować aby nie zwariować ;-).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2017, 21:13
Lily Lily jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla chcącego nic trudnego...ale praca z dzieckiem jest naprawdę ciężka. Trudno jest się skupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.