Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-13-2017, 14:27
ebocheneke ebocheneke jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Krosno
Domyślnie

Praca zdalna na pewno ma wiele zalet i sama wolałabym taką formę pracy, ale wg. mnie trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Przeznaczyć jedno pomieszczenie w domu/mieszkaniu na swoje biuro. Tak, żeby nie pracować tam gdzie śpimy, spożywamy posiłki itd., ponieważ trzeba rozgraniczyć pracę od życia prywatnego. Trzeba też zainwestować w umeblowanie i wyposażenie biura, ale tutaj już można pobawić się z różnego rodzaju dofinansowaniami. Wypada też zadbać o życie prywatne, żeby nie stać się odludkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 14:37
madziambalena madziambalena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie praca w domu stanowi zawsze dodatkowe źródło dochodu. Generalnie wolę pracować poza miejscem zamieszkania. Swego czasu miałam możliwość wygospodarowania odrębnego pomieszczenia na tylko i wyłącznie miejsce pracy, co było dobrym rozwiązaniem i może uda mi się wrócić do tego nie rezygnując z pracy poza domem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 16:35
izas95 izas95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam pracę zdalną, bo daje mi dużą elastyczność czasową. Bywają takie dni, że pracuję od rana do nocy, a jest też czasem tak, że zupełnie nie potrafię się zorganizować. Niemniej nie potrafiłabym pracować tylko zdalnie. Bardzo ciężko jest wtedy o koncentrację, monotonia zabija.

Jeżeli chodzi o własne biuro, czy pomieszczenie do pracy, u mnie podstawa to organizacja miejsca pracy - segregatory, kolorowe karteczki i długopisy - to wszystko musi mieć swoje miejsce. Jeżeli zacznę pracować i chociaż na chwilę odejdę, bo np. zszywacz został w kuchni, nie potrafię znów tak dobrze się skoncentrować i skupić na pracy. Problemem mogą być też domownicy, nie wszyscy mamy to szczęście mieszkać samemu. Biegające i krzyczące dzieci, wiercący w ścianie sąsiedzi - to zdecydowanie może być uciążliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 21:30
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w sumie wolałabym się wyrwać z domu do pracy. Chociaż dla leniwych praca zdalna pewnie jest dobrym rozwiązaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 23:57
Prazubr Prazubr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W domu jest wygodniej, ale jest pełno przerywników, trudniej się skupić, trzeba wyprowadzić psa, sprzątać itd. A w biurze skupiamy się tylko na pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2017, 13:39
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim marzeniem jest nie tyle praca w domu, co praca zdalna. Dzięki temu byłabym w stanie podróżować i zarabiać jednocześnie. Oczywiście ma to swoje wady, jednak na przykład przy ogromnej potrzebie kontaktu z ludźmi można iść popracować w bibliotece, kawiarni, wynająć biuro co-workingowe... Taka praca daje o wiele więcej możliwości niż ta w biurze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2017, 17:51
sakura9203 sakura9203 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie moim wymarzonym zawodem przyszłości jest bycie tłumaczem i praca zdalna - z własnego małego 'biura' w domu To w pewnym sensie bardzo obniża stres związany z codzienną rutyną, byciem w pracy o określonej porze, itp. Z drugiej strony wymaga też ogromnej samoorganizacji - wtedy nie ma już pracy na etacie i ewentualne zarobki i powodzenie zależą wyłącznie od własnego wysiłku, pracy i możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2017, 17:43
Decx Decx jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że każda osoba pracująca w domu nad większymi zleceniami, które zajmują więcej czasu niż kilka godzin, musi wypracować sobie system, np. pracuję od 10 do 16 z przerwami i tego się trzymać, ale niewątpliwie jest to trudne, ponieważ w domu nie brakuje rzeczy rozpraszających i odwracających uwagę od pracy (FB, nowe filmy z zabawnymi kotami na YT, itd.) Natomiast po drugiej stronie skali można powiedzieć że człowiek popada w rutynę i wszystkie dnie zaczynają zlewać się w jeden ciąg, zwłaszcza podczas pracy nad dużymi kilkutygodniowymi zleceniami. Każdy dzień wygląda tak samo, człowiek wstaje, je śniadanie, pracuje, je obiad, zmowy pracuje, wieczorem trochę rozrywki, spanie... i wszystko w jednym mieszkaniu albo nawet pokoju. Po jakimś czasie zaczyna się to robić bardzo monotonne. Ale przy odrobinie planowania, da się to wszystko ogarnąć. I zdecydowanie warto się zastanowić nad jakąś formą aktywności fizycznej poza domem, tak dla relaksy, bo tłumaczenie to nie jest zajęcie aktywne fizycznie, a od siedzenia na fotelu brzuch rośnie....

Ale i tak nie zamieniłbym tego na prace w jakimś korpo z "managerem" wiecznie patrzącym mi na ręce i czepiającym się, że piję za dużo kawy przez co narażam firmę na straty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 09:41
PatrycjaW PatrycjaW jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madziambalena Pokaż post
Dla mnie praca w domu stanowi zawsze dodatkowe źródło dochodu. Generalnie wolę pracować poza miejscem zamieszkania. Swego czasu miałam możliwość wygospodarowania odrębnego pomieszczenia na tylko i wyłącznie miejsce pracy, co było dobrym rozwiązaniem i może uda mi się wrócić do tego nie rezygnując z pracy poza domem.
Ja mogę się tylko podpisać pod słowami madziambaleny - w domu "fuszenie", umowy o dzieło dodatkowe, podstawowe źródło dochodu - poza domem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2017, 21:07
dominikaj dominikaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jednak preferuję pracę w biurze, wśród innych ludzi, łatwiej mi się skupić widząc jak inni pracują, w domu się za bardzo rozleniwiam i dlużej zajmuje mi zabranie się do pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.