Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-18-2019, 11:11
CarolinaS CarolinaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Hiszpanii jeździ się trochę inaczej niż w Polsce, może czasami są na bakier z zasadami i szaleją na drogach, to jednak kultura wobec pieszych jest bez porównania. Nie trzeba czekać aż setny samochód nas przepuści, jak to jest w Polsce. Może i my jeździmy bardziej przepisowo, jednak będąc w Hiszpanii trzeba jeździć tak jak oni, bo inaczej za dużo nerwów sobie zszarpiemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2019, 10:33
akisa1 akisa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z przerażeniem wspominam do tej pory widok głównej ulicy w Rzymie, w której w każdą stronę był ruch kilkupasmowy, ale nie było narysowanych pasów i każdy jechał jak chciał, auta, skutery i jeszcze piesi tam przechodzili.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2019, 21:51
KarolUminski KarolUminski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może inna kultura jazdy wynika też z wysokości potencjalnych mandatów - w Polsce są stosunkowo niskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2019, 14:49
BlueLily BlueLily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Prowadzenie samochodu w Grecji, a szczególnie w Atenach, to zdecydowanie doświadczenie, którego nie polecam. Naprawdę trzeba mieć oczy dookoła głowy i anielską cierpliwość, żeby wyjść z tego bez szwanku. Po tym doświadczeniu uznałam, że w Polsce nie jest tak znowu najgorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2020, 12:48
wlecial98 wlecial98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałem okazję mieszkać przez pół roku w Chorwacji i przyznaję, że dla mnie to był szok, byłem przekonany o braku kultury na drodze w Polsce, ale tam... bałem się o życie :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2020, 13:40
dsojka dsojka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Generalnie z doświadczenia powiedziałbym że nie wypadamy tak źle, jesteśmy nerwowi i lubimy jeździć za szybko, ale i w tych kwestiach są od nas sporo gorsi... Natomiast często u nas jest kultura wpuszczania innych, po części też dla tego że w przeciwieństwie do takich już wspomnianych Włoch, u nas każdy raczej dba o własny samochód więc nie ma na przykład przepychania samochodów żeby zaparkować jak ma to miejsce na włoskich uliczkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2020, 13:41
glaczek glaczek jest offline
Kumotr

Domyślnie

wystarszy w skrócie to napisać co kraj to obyczaj ;p ahaha
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki