Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-01-2018, 23:25
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mamy w domu dwa koty, z których jeden jest ogromnym, siedmiokilowym przytulaczkiem. Zawsze kiedy boli mnie głowa kładę ją na naszym małym gigancie, on zaczyna mruczeć i w ciągu kilku minut ból mija. Jako ciekawostkę mogę dodać, że kocie mruczenie, powszechnie i słusznie uznawane za objaw zadowolenia zwierzęcia, służyć może też kotom do uśmierzania bólu. Naprawdę działa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 14:56
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na mnie koty mają taki wpływ, że zaczyna mnie wszystko swędzieć - tak, mam alergię.. A szkoda, bo to takie słodkie stworzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 17:51
olula96 olula96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Styczność z kotami mam praktycznie całe życie - zawsze jakiś był u nas w domu, nawet, kiedy mieliśmy królika. Nie potrafię sobie wyobrazić mieszkania bez chociaż jednej włochatej kuleczki. Niektórzy uważają koty za złośliwe i mało rozumne stworzenia, jednak moim zdaniem mają w sobie nieskończone pokłady miłości i oddania. Mam wrażenie, że zauważają, kiedy mam gorszy dzień i próbują mnie pocieszyć, wskakując na kolana i mrucząc... Bo kto by się wtedy nie uśmiechnął...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 23:13
KrzysiekM KrzysiekM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na mnie wpływają bardzo pozytywnie, szczególnie te o spokojnym charakterze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 21:59
Abellanar Abellanar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie od dzieciństwa w domu były koty. Sądzę, że rzeczywiście przytulenie, pogłaskanie, zabawa z kotem daje dużo przyjemności i łagodzi zły nastrój. Oczywiście koty jak to koty, chadzają też swoimi drogami
Nawet różne śmieszne filmiki na youtube z kotami potrafią błyskawicznie rozśmieszyć, a także seria "Simon's cat", polecam.
Pozdrawiam wszystkich ''Kociarzy''
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 01:29
dozen12 dozen12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Koty pomagają w sytuacjach stresowych, bardzo uspokajają. A poza tym, mój pomaga np. przy bólach mięśni - kiedy się położy, działa jak termoforek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 21:59
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od 7 lat jestem szczęśliwym posiadaczem kota tajskiego. Szczerze nie wyobrażam sobie domu bez niego. Jestem typowym kociarzem, psy lubię ale nie aż tak bardzo jak koty. Najbardziej uwielbiam w nich tą nieprzewidywalność, nigdy nie można ich do niczego zmusić i nie da się przewidzieć ich reakcji i zachowania.

P.S w trakcie pisania tego posta właśnie śpi na moich nogach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 15:46
akisa1 akisa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest cos takiego jak felinoterapia o ile dobrze pamiętam słowo, a oznacza terapię dla potrzebujących wsparcia osób poprzez kontakt z kotami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.