Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-24-2019, 18:27
martach21 martach21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem i tak i nie. Na pewno dla klientów jest to pewne ograniczenie, jednakże właściciele czy sprzedawcy również zasługują na możliwość spędzenia niedzieli ze swoją rodziną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 02:07
MagdalenaBo MagdalenaBo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie.
Można wprowadzić inne rozwiązania aby pracownik miał czas dla rodziny - np wolne dwie niedziele dla niego, a przez resztę niedziel przychodzi do pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 02:10
klaudiamalus klaudiamalus jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja jestem za. Rozumiem, że Panie które pracują np. w biedronce chcą mieć wolne w niedziele, wtedy gdy dzieci są w domu. To pomaga troszkę spajać rodziny. Dobry pomysł. Nie rozumiem tych, którym to nie pasuje. Można zrobić zakupy w sobotę. A jak się nie zdąży, to zawsze można zamówić z restauracji. W czym problem? Jeden dzień w tygodniu zamknięte, a ludzie nie potrafią sobie poradzić. Porażka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 04:45
paulinatryc paulinatryc jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jako osoba pracująca w gastronomii uważam, ze ten przepis to głupota. Dlaczego ludzie pracujący w handlu maja wolne, a ludzie pracujący w restauracjach, kinach musza pracować, by ci ludzie mogli sobie spędzić niedzielę z rodziną? Co więcej, odkąd wprowadzili niedzielę bez handlu, to co się dzieje w restauracjach w niedzielę to jakiś kabaret.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2019, 12:58
BlueLily BlueLily jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja myślę, że sama idea nie jest zła - zapewnienie ustawowo dnia wolnego w tygodniu wszystkim pracującym (chociaż tutaj pojawia się kwestia poruszona powyżej - w usługach i tak nie ma tego dnia wolnego), ale wprowadzona w bardzo nieumiejętny, odgórny sposób. Być może lepiej byłoby przyjrzeć się kodeksowi pracy i rozwiązać to na jego poziomie, niż stwarzać sztuczne ograniczenia, które skutkują tylko tym, że poszczególne sklepy usiłują znaleźć coraz to nowe sposoby, na obejście owych ograniczeń (niesławna Żabka).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2019, 08:52
Root4Tut Root4Tut jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

a co ze studentami, którzy właśnie wtedy mieli czas na to, żeby dorobić? Słaba akcja niestety. Oczywiście mogą zatrudnić się w usługach, ale zasób miejsc pracy się uszczuplił
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2019, 23:01
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez klaudiamalus Pokaż post
Ja jestem za. Rozumiem, że Panie które pracują np. w biedronce chcą mieć wolne w niedziele, wtedy gdy dzieci są w domu. To pomaga troszkę spajać rodziny. Dobry pomysł. Nie rozumiem tych, którym to nie pasuje. Można zrobić zakupy w sobotę. A jak się nie zdąży, to zawsze można zamówić z restauracji. W czym problem? Jeden dzień w tygodniu zamknięte, a ludzie nie potrafią sobie poradzić. Porażka
Nie każdego stać na restaurację!! A poza tym pracownicy restauracji i kawiarni to nie mają rodzin?

Chorowanie w niedzielę też można sobie darować i zamknąć na jeden dzień pogotowie i szpitale.
A czy kierowcy autobusów,pociągów i tramwajów? Można przecież w niedziele posiedzieć w domu.
Teatr i kino też można sobie darować, po co aktorów i panie bileterki odciągać od ogniska domowego?

Można by do tej listy dodać jeszcze parę innych zawodów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.