Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-28-2018, 16:13
zefirka zefirka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że pracownicy sklepów powinni mieć wybór czy chcą pracować w niedzielę czy nie, kiedyś pracowałam w Auchan i to właśnie ten dzień był taki „cichy”, można było odetchnąć, szczególnie jak ktoś miał zmianę od 06:00. W sobotę wiadomo – sajgon.
A co do tego, czy robiłam i czy potrzebuję robić duże zakupy w niedzielę? Nie. Wolę zrobić je w tygodniu po pracy albo w sobotę. Kiedy miałam wolną niedzielę wolałam poleniuchować niż latać za spożywką, a nie daj Boże, bez celu „zwiedzać” centra handlowe.
Poza tym, są też inne zakłady pracy świadczące usługi w niedzielę: kina, teatry, fiko-lego i inne landy, baseny itp. i argument „zamykajmy sklepy, tamtejsi pracownicy mają przecież rodziny” jest krzywdzący dla innych pracowników „niedzielnych”.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2018, 00:40
monikaamm monikaamm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jest to dobry pomysł, gdyż jest wielu studentów dziennych, którzy pracują w weekendy i najczęściej mogą znaleźć zatrudnienie w sklepach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2018, 09:13
mDominika mDominika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z drugiej strony nawet chłopa pańszczyźnianego nikt w niedzielę i święta do roboty nie zaganiał...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2018, 11:29
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mDominika Pokaż post
Z drugiej strony nawet chłopa pańszczyźnianego nikt w niedzielę i święta do roboty nie zaganiał...
Ale chłop pańszczyźniany nie miał ośmiogodzinnego dnia pracy, a latem słońce zachodzi późno. Nie wiem czy ktoś ze współczesnych sprzedawców z nim by się zamienił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2018, 19:50
ladygodiva ladygodiva jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To bardzo zły pomysł. Studenci którzy próbują dorobić się w weekendy bardzo na tym cierpią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2018, 21:13
ElaW ElaW jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, że to dobrze choć rozumiem opory większości przedmówców przed tym rozwiązaniem. Dla Polaków jest to pewna nowość, przywykliśmy już do tego jak było ale czy to znaczy, że nie powinno się nic zmieniać? Tak jak ktoś już wspominał na Zachodzie jest to standard w wielu krajach - ludzie szanują sobie chyba czas na odpoczynek? A może my jesteśmy bardziej pracowici? A może nie umiemy sobie kreatywnie zagospodarować czasu? A może ciągle się dorabiamy, walczymy z kompleksami i gonimy Zachód?
Z drugiej strony tak sobie myślę, że komuniści w PRL żyły sobie wypruwali żeby ludzi zmusić do pracy w niedzielę i ciągle napotykali opór więc obecnie byliby z nas dumni, że tak dzielnie walczymy o NIE-wolne niedziele Taki paradoks wolności? Czy ludzka przekora: musimy pracować to nie chcemy, nie musimy pracować to chcemy?
Dużo tych znaków zapytania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2018, 23:23
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ElaW Pokaż post
Z drugiej strony tak sobie myślę, że komuniści w PRL żyły sobie wypruwali żeby ludzi zmusić do pracy w niedzielę i ciągle napotykali opór więc obecnie byliby z nas dumni, że tak dzielnie walczymy o NIE-wolne niedziele Taki paradoks wolności? Czy ludzka przekora: musimy pracować to nie chcemy, nie musimy pracować to chcemy?
Dużo tych znaków zapytania
Chyba w początkowym okresie. Pamiętam okres PRL i nie przypominam sobie tego "wypruwania żył" żeby zmusić ludzi do pracy w niedzielę. Pamiętam natomiast kartki i puste półki i dla tego nie było problemu niedzielnego handlu.
To zmuszanie do pracy i walka o "wolne" dotyczyła raczej sobót. Bo weekendów wtedy nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2018, 13:10
ElaW ElaW jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Chyba w początkowym okresie. Pamiętam okres PRL i nie przypominam sobie tego "wypruwania żył" żeby zmusić ludzi do pracy w niedzielę. Pamiętam natomiast kartki i puste półki i dla tego nie było problemu niedzielnego handlu.
To zmuszanie do pracy i walka o "wolne" dotyczyła raczej sobót. Bo weekendów wtedy nie było.
Ja nie pamiętam tego okresu (byłam zbyt mała) ale kojarzę z lekcji historii walki o wolne niedziele więc pewnie jest tak jak Pani mówi i nie dotyczyło to handlu tylko robotników brak towarów faktycznie uniemożliwiał handel ale podejrzewam, że gdyby towar był to pewnie by handlowano. Mnie bardziej chodzi o podejście do tematu.
No i wydaje mi się, że ludzie dzisiaj mają problem z wypoczynkiem, często czytam o tym, że jako nacja jesteśmy postrzegani za granicą jako pracowici (co nie znaczy, że produktywni). Myślę, że sprzeciw wobec zakazu handlu ma wiele źródeł i u jego podstaw leżą różne motywacje - zjawisko do opisania przez socjologów może?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2019, 15:34
kasiabo3 kasiabo3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że ma to swoje plusy i minusy. Mimo wszystko nie popieram, ponieważ uważam, że w takim razie każdy powinien mieć możliwość wolnego w niedzielę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2019, 16:56
walentyna44 walentyna44 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo zły!!! Czekam aż w końcu coś się zmieni i cofną ten bezsensowny zakaz
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki