Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-16-2015, 23:22
yaaqobel's Avatar
yaaqobel yaaqobel jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Szymon95 Pokaż post
Ja też jestem za akceptacją tatuaży w miejscu pracy. Nie powinno się oceniać kogoś, tylko i wyłącznie po wyglądzie, ale po tym jakie ma umiejętności i kwalifikacje, w przypadku zatrudniania kogoś do pracy i nie tylko. Każdy ma prawo wyglądać jak wygląda i to jest sprawa, tylko tej osoby, a nie ludzi wokół.
W teorii może i tak, w praktyce bywa różnie... Poza tym istnieje coś takiego jak dress code, więc nie jest tak, że pracodawcy musi być wszystko jedno.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2015, 23:36
dorrota dorrota jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jestem za. Jeśli byłabym pracodawcą to nie miałabym obiekcji przed zatrudnieniem osoby posiadającej tatuaż.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2015, 10:14
hannaj hannaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Faktycznie w niektórych zawodach tatuaż może odstraszać. Zależy jak jest duży, co jest narysowane i jak bardzo jest widoczny. Pracownik banku z ogromnym tatuażem może nie budzić zaufania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2015, 14:11
enraha's Avatar
enraha enraha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No cóż, są takie miejsca pracy, gdzie tatuaże nigdy nie będą mile widziane czy też obojętne (szkoła, bank)... Ale zauważyłam, że w ciągu ostatnich kilku lat wiele się zmieniło i obecność tatuaży nie wpływa już tak bardzo na ocenę potencjalnego pracownika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2015, 14:39
jumila jumila jest offline
Kumotr

Domyślnie

Prawda jest taka, że w Polsce niewiele osób decyduje się na tatuaż, dlatego budzi to takie kontrowersje. Gdyby noszenie kolczyków nie zostało już dawno wpisane w ogólnie akceptowane normy społeczne, to zamiast o tatuażach, moglibyśmy teraz rozważać za i przeciw zatrudnianiu kobiet z przekłutymi uszami. W Wielkiej Brytanii na przykład już od wielu lat panuje moda na tatuaże. Spotkanie kobiety po czterdziestce z tatuażem na ramieniu to codzienność. To nie żadna "wyluzowana babka" - jest ona tak samo "wyluzowana" tam, jak u nas kobieta nosząca kolczyki w uszach. Już chyba bardziej wyluzowaną można nazwać tę bez tatuaży, bo nie uległa modzie. Także wracając do tematu - w Wielkiej Brytanii nikogo nie dziwi, że bankier ma wytatuowaną szyję, a rekruterka w agencji pracy dłoń. Oczywiście wytatuowanych osób na takich stanowiskach jest i tak mniej niż np. barmanów, ale chodzi o to, że nikt nie zastanawia się czy przyjmować kogoś takiego do banku, czy nie, bo może okazać się, że wśród rekrutowanych osób nie będzie osoby bez tatuażu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2015, 15:16
MaciejCichosz MaciejCichosz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Nie jestem fanem tatuaży, myślę, że oszpeciłyby moje ciało - ale szczerze mówiąć nie mam nic przeciwko do nich, wiele osób wygląda z nimi obłędnie. A w miejscu pracy, cóż, o ile nie są zakazane, to czemu nie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2015, 14:46
angelikakropacz angelikakropacz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także jestem za. Uważam, że każdy ma prawo wyrażać siebie w taki sposób, w jaki mu się podoba i nie powinno to dyskryminować takiej osoby w żaden sposób. Zresztą, co to komu przeszkadza? Krzywda się nikomu nie dzieje, a nie przesadzajmy, że ludzie są aż tacy wrażliwi na estetykę itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2015, 19:11
Tamashi's Avatar
Tamashi Tamashi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem totalnie za. Co prawda sam nie posiadam żadnego tatuażu ale uważam, że są fajne. No i gdyby były powszechnie akceptowalne w miejscach pracy, sam miałbym większą odwagę żeby coś sobie wydziarać :P. Swoją drogą, jeden z moich nauczycieli japońskiego (jeszcze z czasów gdy uczyłem się tego języka w prywatnej szkole językowej) miał wydziarany cały rękaw .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2015, 18:17
Symfonia Symfonia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jesteśmy coraz bardziej tolerancyjni w stosunku do tatuaży i bardzo dobrze. Bycie wytatuowanym nie powinno przeszkadzać w pracy, bo to prawie jak dyskryminowanie ludzi za to, że mają długie włosy . Jeżeli miałabym jedyne "ale", to tatuaże na twarzy i/lub sprośne tatuaże, ale tu już granica pomiędzy wolnością wyrażania siebie a zrażaniem innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2015, 21:32
yaaqobel's Avatar
yaaqobel yaaqobel jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jumila Pokaż post
Prawda jest taka, że w Polsce niewiele osób decyduje się na tatuaż, dlatego budzi to takie kontrowersje. Gdyby noszenie kolczyków nie zostało już dawno wpisane w ogólnie akceptowane normy społeczne, to zamiast o tatuażach, moglibyśmy teraz rozważać za i przeciw zatrudnianiu kobiet z przekłutymi uszami. W Wielkiej Brytanii na przykład już od wielu lat panuje moda na tatuaże. Spotkanie kobiety po czterdziestce z tatuażem na ramieniu to codzienność. To nie żadna "wyluzowana babka" - jest ona tak samo "wyluzowana" tam, jak u nas kobieta nosząca kolczyki w uszach. Już chyba bardziej wyluzowaną można nazwać tę bez tatuaży, bo nie uległa modzie. Także wracając do tematu - w Wielkiej Brytanii nikogo nie dziwi, że bankier ma wytatuowaną szyję, a rekruterka w agencji pracy dłoń. Oczywiście wytatuowanych osób na takich stanowiskach jest i tak mniej niż np. barmanów, ale chodzi o to, że nikt nie zastanawia się czy przyjmować kogoś takiego do banku, czy nie, bo może okazać się, że wśród rekrutowanych osób nie będzie osoby bez tatuażu.
Jest dokładnie tak, jak mówisz. Pewnie i u nas niedługo poziom tolerancji wzrośnie, bo tatuaże coraz rzadziej kojarzą się ze środowiskiem więziennym. Wiadomo jednak, że wulgarne i obsceniczne tatuaże zawsze będą razić, ale jeśli są neutralne... Mimo wszystko, o przyjęciu do pracy powinny decydować kompetencje, a nie wygląd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.