Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-19-2012, 21:29
jola1 jola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla tłumaczy na pewno, z nauczycielami jest gorzej Mi ten trend odpowiada A tak na serio, wykształceni Niemcy pięknie mówią po angielsku - może stąd brak chęci do nauki niemieckiego u nas. I tak się człowiek dogada po angielsku. Albo po polsku, bo w DE Polacy są na każdym kroku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2012, 22:12
Mucha Mucha jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Polska/Kraków
Domyślnie

Ja nie znam za dużo osób, które rzeczywiście mówią płynnie po niemiecku. Jak w pracy była rekrutacja, to chyba pół roku szukali odpowiedniej osoby... a z drugiej strony się nie dziwię, bo jak się pracuje w shared center, to jak polak stara się jak może to i tak Ci powiedzą , że za mało, bo native jest lepszy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 10:59
joannabojda joannabojda jest offline
Podszyszkownik

Talking

Cytat:
Zamieszczony przez beapobloc Pokaż post
Bez przesady ! Takie samo uprzedzenie moze byc do jezyka rosyjskiego. Zyjemy w epoce, gdzie liczy sie efektywnosc i konkurencyjnosc, a nie jakies "wyuczone" uprzedzenia. Podczas mojego pobytu na Wyspach Kanaryjskich uratowal mnie moj naprawde podstawowy niemiecki- mieszkancy posluguja sie RZADKO angielskim czy francuskim, natomiast ekspedientki w sklepie znaja niemiecki, gdyz wielu Niemcow kupilo tam nieruchomosci czy nawet zalozylo firmy.
o prosze to nowość dla mnie.. więc trzeba sie tam wybrać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 12:15
BartoszSta BartoszSta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy ja wiem czy coraz mniej. Osobiście odnoszę wrażenie, że właśnie coraz większe jest zainteresowanie językiem niemieckim Chyba powoli zapominamy o stereotypach i niechęci do naszego sąsiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 14:33
justynkaa justynkaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez dabek,mag Pokaż post
A ja mam tyle próśb o korepetycje z niemieckiego, że nie wyrabiam! Choć to może kwestia trudności, jaką sprawia ten język. W liceum jednak jako jedyna z całej szkoły na maturze zdawałam niemiecki. Śmiesznie było - siedziałam sama w klasie i komisja oczywiście.
u mnie były 3 osoby i faktycznie traktyuje się troche po macoszemu osoby uczace się niemieckiego. W szkołach dominuje angielski.
Chęć do nauki niemieckiego jest też związana z terenem. Niemieckiego uczy się częściej w zachodniej części naszego kraju, ponieważ bliżej do sąsiadów:P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 14:40
master13 master13 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiadomo, że angielski zawsze był w czołówce najpopularniejszych języków obcych. Uważam jednak, że nic nie jest na straconej pozycji, gdyż od czasu gdy Polacy mogą legalnie pracować w Niemczech, zapotrzebowanie na pracowników z dobrą znajomością języka jest coraz większe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 15:16
Adept Adept jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wg mnie to nie tylko z powodu rzekomego "kryzysu" (piszę w cudzysłowie gdyż to nie uważam, za główny powód tego, że nikt nie chcę się uczyć języka niemieckiego) tylko raczej z niechęci, stereotypów i pobudek historycznych. A szkoda, dla laików wydaje się ten język twardy, ale to język zdecydowanie miękki. Wg mnie główna przyczyna leży w historii. Według mnie warto uczyć się języka sąsiadów, gdyż nie wiadomo kiedy może się przydać.

pozdrawiam,

adept
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 15:20
fimkat85 fimkat85 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie się niemiecki bardzo podobał. Uczyłam się go 5 lat w liceum i zdawałam maturę. Jest 10 lat później i nic nie pamiętam, a szkoda wielka. Przyczyna prosta nie mam z kim ćwiczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 20:39
berliner berliner jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez 7ala7 Pokaż post
To ciekawe.. moje doświadczenia są dokładnie odwrotne..mam wrażenie, że coraz to więcej osób zaczyna interesować się językiem niemieckim, tym bardziej, że dzisiaj sam angielski nie wystarcza....
Też mam takie wrażenie, często można znaleźć ofertę pracy dla lektora j. niemieckiego, teraz angielski (chociaż na poziomie podstawowym zna większość młodych ludzi), zresztą jest to język łatwiejszy do nauczenia i dlatego teraz ludzie wracają do "niemieckiego", taki boom na angielski chyba już minął...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 23:24
eliza90 eliza90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście spotykam się raczej z negatywnymi (niestety) odczuciami względem niemieckiego..dotyczącymi szczególnie wymowy

Na korepetycjach też raczej nie spotkałam się z uczniami, którzy lubiliby ten język, również gdy chodziłam do liceum, żadnemu ze znajomych niemiecki się nie podobał.

Smutne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.