Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-16-2011, 17:13
Katrina Katrina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Studiowanie dwóch/kilku kierunków.

Co sądzicie o studiowaniu dwóch/kilku kierunków jednocześnie i posiadaniu Indywidualnej Organizacji Studiów? Wykładowcy często negatywnie wypowiadają się na ten temat, wg nich studiowanie w ramach IOS nie ma sensu, ponieważ studenci jedynie zaliczają egzaminy, a nieobecność na większości zajęć sprawia, że w ich głowach później z tej wiedzy i tak nic nie zostaje. Uważacie, że można pogodzić studiowanie dwóch lub więcej kierunków, tak aby naprawdę się czegoś nauczyć, a nie tylko mieć papierek? Czy jest to jedynie zajmowanie miejsca innym, którzy mogliby w pełni korzystać z programu oferowanego przez dany kierunek?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 23:19
Maciejas's Avatar
Maciejas Maciejas jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja studiowałem swego czasu dwa kierunki i tak szczerze to dość szybko doszedłem do wniosku, że to najgłupsza rzecz jaką mogłem zrobić. Masę czasu spędza się na zajęciach, dojazdach (pół biedy jak się mieszka gdzieś na stancji bądź w akademiku), nauce itd. Na dodatek ciężko jest dobrze opanować wiedzę z 2 kierunków, bo po prostu jesteś średni z 2 kierunków, zamiast bycia dobrym/świetnym z jednego. A pracodawcy aż tak na to nie patrzą.

Moim zdaniem lepiej dodatkowo oprócz studiów, wziąć się chociażby właśnie za naukę języków lub cokolwiek innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 01:36
alebie alebie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem studiowanie dwóch kierunków to zbyt duże obciążenie: nie pozwala się na niczym skupić w pełni. Zawsze traci się coś kosztem drugiego kierunku.
Mimo to myślę, że jest to dobry pomysł dla osób o szerokich horyzontach i świetnie radzących sobie na studiach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 12:04
Zajka Zajka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się to jest duże obciążenie ale nie ma rzeczy niemożliwych ja mam skończoną filologię angielską i blologię z geografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 12:20
banjaluka banjaluka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od organizacji czasu, systematyczności i wytrzymałości człowieka. Myślę, że drugi kierunek rozszerza horyzonty i daje nowe możliwości tym bardziej kiedy jest w jakiś sposób powiązany z tym pierwszym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 13:09
Joanna Boesche Joanna Boesche jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Stalowa Wola
Domyślnie Studia na dwóch kierunkach

Myślę, że to zależy od tego, jaki ktoś jest, jak sobie radzi na studiach, jaką ma wytrzymałość psychiczną i fizyczną, jak sobie organizuje czas itd., zależy może, jakie kierunki studiuje, czy są jakoś powiązane ze sobą czy nie, ale na pewno to jest duże obciążenie dla każdego, każdy chyba jakoś to odczuwa mniej lub bardziej, nie każdy tak może /nie mówiąc już o trzech kierunkach jednocześnie/.
Pozdrawiam, Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 15:18
perpe perpe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wg mnie to zelzy od osobistych preyspozycji. Mam wielu znajomych studiujacych dwa kierunki i niektorzy maja poza tym czas na zycie prywatne, chodza na imprezy, swietnie sie ucza i jeszcze zaglebiaja sie w temat na wlasna reke. Ale znam tez takich, ktorzy robia to na zasadzie "odbebnienia", bo chca miec wiecej tytulow, z zajec najczesciej urywaja sie, kiedy tylko sie da, a rozmowa z nimi ogranicza sie zazwyczaj do wysluchiwania zali, jak to jest im ciezko :/ Ja probowalam studiowac dwa kierunki naraz, ale to nie bylo dla mnie. Ciagle mysle o studiowaniu filologii po skonczeniu pierwszych studiow, tylko martwi mnie, czy pogodze to z praca, bo w takim wieku juz nie powinnam byc na utrzymaniu rodzicow
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 15:50
roszynska roszynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja studiowałam dwa bardzo różne od siebie kierunki jednocześnie, dlatego, że oba mnie bardzo fascynowały. Nie było łatwo, ale dałam radę. Fakt, czasem coś musiało być kosztem czegoś innego, ale jestem zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 17:19
kathe1987's Avatar
kathe1987 kathe1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiowałam przez 2 lata dwa kierunki, w tym czasie udało mi się napisać i obronić mgr i miałam Indywidualną Organizację Studiów. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że można to przeżyć, potrzeba tylko trochę logistyki i ma się czas na sen i inne przyjemności
I sądzę, że można się też przy tym czegoś nauczyć, zależy na czym nam zależy - nie udawajmy przecież, że studiując 1 kierunek poświęcamy mnóstwo czasu na każdy przedmiot. Co do pracodawców, myślę, że jednak fakt posiadania dwóch tytułów liczy się nieco bardziej niż piątki ze wszystkich przedmiotów Studiowanie dwóch kierunków uczy mimo wszystko zaradności i systematyczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2011, 17:55
chamedafne chamedafne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ukończyłam dwa kierunki - filozofię i filologię angielską, oba dziennie, z obu mam tytuł magistra. Nie korzystałam z indywidualnej organizacji studiów, przepisałam tylko jeden przedmiot - wykład z filozofii na filologii.
Czasem musiałam rezygnować z interesujących fakultetów, gdyż kolidowały z obowiązkowymi zajęciami na drugiej uczelni, ale chodziłam na niemal wszystkie wykłady i wszystkie ćwiczenia, a więc- da się. Jedynym minusem było to, że miałam czasu na dodatkową pracę. Jeśli ktoś bardzo chce - wszystko jest możliwe !
Najlepiej, jeśli ktoś studiuje jeden kierunek ze względu na swoje zainteresowania, a drugi - z bardziej praktycznych powodów. Dodam, że na filozofii było sporo osób z politechniki, którzy właśnie w ten sposób chcieli rozwijać swoje humanistyczne zainteresowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.