Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-13-2012, 16:25
Betty84 Betty84 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Ja jestem typowym wzrokowcem. Zapamiętam coś dopiero gdy zobaczę na piśmie. Wydaje mi się jednak, że słuchowcy mają łatwiej. Bo czytając nie można nauczyć się akcentu czy też intuicyjnie uczyć się języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2012, 17:15
kluskap kluskap jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

I ja jestem wzrokowcem, żeby zapamiętać słówka, koniecznie muszę je zapisać. Uczyć się ze sluchu jest mi trudno, wiele informacji w te sposób wpada jednym uchem, a drugim wypada:/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2012, 17:24
justynakr justynakr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trochę Ci zazdroszczę, bo sama mam problem z intonacją. Jestem wzrokowcem. Kiedy widzę jakis wyraz, zdanie czuję się pewniej. Mam też więcej czasu na zastanowienie się co dany fragment tekstu oznacza. Słuchanie jest dla mnie wyzwaniem. Rozumiem znaczną większość wypowiedzi kierowaną w moją stronę, ale muszę się znacznie bardziej skupiać i wysilać, żeby usłyszeć i zrozumieć (treść, melodię języka).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2012, 18:06
Kasiula84 Kasiula84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako wzrokowiec zdecydowanie wolę słowo pisane, a więc wszelkie słówka, teksty, definicje, itp. Jeśli ktoś mi tylko powie np. jakąś regułę to mała szansa, że ją zapamiętam. Muszę ją sobie sama przeczytać. Tak samo jeśli ktoś mi przeczyta tekst, połowy nie będę wiedziała. Oczywiście tyczy się to każdego języka.
Nigdy nie lubiłam zadań związanych ze słuchaniem, po prostu nie umiem się skupić jeśli ktoś tylko mówi, np jakieś nagranie na płycie. Oglądając coś w telewizji już tego problemu nie mam, bo dochodzi obraz.
Także nie dla mnie audiobooki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2012, 19:10
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

jestem i wzrokowcem i słuchowcem. od małego słuchałam kaset - wymagała tego praca domowa i tak się utrwalało. dodatkowo mam dziwną skłonność do zapamiętywania tego, na której stronie zapisany jest w książce tekst, który mnie interesuje
Stary 01-13-2012, 23:58
chamedafne chamedafne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem "urodzonym" wzrokowcem, ale uważam, że całkiem nieźle wyćwiczyłam sobie rozumienie i uczenie się ze słuchu. Na początku nie widziałam w tym sensu - nic nie pamiętałam po przesłuchaniu tekstu, ale z czasem dało to bardzo dobre rezultaty. Teraz, potrafię np. słuchać audiobooka w tramwaju, a po powrocie do domu z pamięci spisać nieznane słówka i ciekawe zwroty, które usłyszałam. Warto trenować ten "słabszy" zmysł przy nauce języka, przecież nic nam nie da to, że wiemy tylko jak coś się pisze albo wymawia lub na odwrót, przynajmniej wówczas, kiedy chcemy biegle posługiwać się językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2012, 00:25
pikusa.michal's Avatar
pikusa.michal pikusa.michal jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jezeli chodzi o nauke jako ogolnie to jestem typowym wzrokowcem. Jesli sie ucze to podkreslam najwazniejsze rzeczy i potem kiedy przychodzi do testu pamietam gdzie dana informacja byla w ksiazke lub w ktorym miejscu notatek.

Co do nauki jezyka, jest troche inaczej. Wole sluchac i wylapuje niuanse jezykowe z tego co slysze - intonacje, akcent itp. Dopiero jak sie oslucham to czytam i patrze na zapis danych slowek.
Stary 01-14-2012, 03:48
magher magher jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jestem typowym wzrokowcem, żeby coś zapamiętać muszę to zobaczyć, przeczytać lub napisać. Trudno mi się uczyć ze słuchu i bardzo zazdroszczę tej umiejętności słuchowcom, ponieważ wydaje mi się że to bardzo ułatwia naukę języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2012, 10:58
monija's Avatar
monija monija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iza_bella83 Pokaż post
Jak uczycie się języka obcego albo w jaki sposób łatwiej jest Wam go opanować? Czytając, rozumiejąc słowa, pisząc? Czy mówiąc, słuchając? Zastanawia mnie to, ponieważ nie wiem, kto ma lepiej. Czy wzrokowiec, czy słuchowiec? Jeżeli o mnie chodzi, to ja najpierw "łapię" akcent i słyszę język, wczuwam się w jego melodię, tak jakby to była piosenka. Natomiast muszę się przyłożyć do czytania i rozumienia. Ciekawa sprawa, bo np. jak słucham jakiejś piosenki w obcym języku, to potrafię "wysłuchać" intonację, jakie instrumenty grają, akcent etc., a nie potrafię już jej zaśpiewać, ponieważ nie mogę zapamiętać słów! W języku polskim też tak mam. Jak np. osłucham się z językiem obcym, to jestem w stanie nawet zapomnieć pewnych słów w języku polskim! (dłuższy pobyt za granicą). A jak jest z Wami?
U mnie jest podobnie jak u Ciebie, tzn. szybciej łapię melodię danej piosenki niż jej tekst. Zawsze jak slucham piosenki, która mi się podoba lubię wyszukać jej słowa. Po przeczytaniu 'lyrics' lepiej słucha mi się danego utworu. Ale to z kolei wskazywałoby na to że jestem wzrokowcem, bo też szybko wzrokowo zapamiętuję wyrazy. Więc sama już nie wiem do jakiej grupy należę. Chyba nie mogę się sklasyfikować do grupy albo albo. Jestem po trosze wzrokowcem a czasem słuchowcem i już!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2012, 13:17
Crystalline Crystalline jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem facetem takze nie odbiegam od 'cechy' plci brzydkiej i raczej wole patrzec niz sluchac. ;-) Wzrokowiec!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.