Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-01-2011, 10:22
Nigra's Avatar
Nigra Nigra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja dopisuję się do grupy "pół na pół". Ucząc się, czytam na głos i słucham obcojęzycznego radia by qychwycić te smaczki akcentowe, któych nie widać na pierwszy rzut oka w słowie pisanym. Chociaż książki lubię czytać w myślach i widząc słowa też szybko je przyswajam. Często podczas rozmowy z nativem zamykam oczy żeby "chłonąć" akcent i melodię słów (co jest wykonalne przez komunikator, nie robię tak na spotkaniach ).
Stary 09-02-2011, 00:20
olakubiec olakubiec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdecydowanie jestem wzrokowcem. Potrzebuje wszystko zapisać, podkreślić, pokolorować... Musi być dobrze widoczne, wyraźnie zapisane. i przede wszystkim wyróżniać się. Potem kojarzę jak coś wyglądało na stronie, jaki miało kolor lub rodzaj czcionki. Być może to żmudne, ale dzięki obrazkom, znakom, rysunkom zdecydowanie szybciej wszystko przyswajam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2011, 19:21
Iza Iza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też jestem wzrokowcem. Zawsze dokładnie pamiętam umiejscowienie informacji. Dużym ułatwieniem w nauce są dla mnie wszelkiego rodzaku wykresy, grafy, rysunki, zmieniająca się czcionka (np. kursywa czy pogrubienie), a także "bullet points". Często do nauki słówek stosuję kolorowe zakreślacze, bo pomaga mi to zapamietać nowe słowa i wyrażenia. Niezwykle pomocne jest też samodzielne pisanie słówek (nie tylko patrzenie na nie), bo wtedy zapamiętuję pisownię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2011, 19:44
ataner ataner jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kaszubowo
Domyślnie

Jestem zdeklarowanym wzrokowcem; pamiętam dokładne umiejscowienie danej informacji w notatkach, kolor zaznaczenia, kolejność w zdaniu.
Natomiast to co wpada do ucha zagości na chwilę , ale u mnie to pamięć krótkotrwała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2011, 21:09
iskierka's Avatar
iskierka iskierka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jestem wzrokowcem z małą domieszką słuchowca. Lubię czytać, a nowy materiał najszybciej zapamiętuję kiedy uczę się z własnoręcznie zrobionych notatek. Zawsze żartuję, że coś musi "przejść" przez moją rękę żebym mogła to zapamiętać. Przy powtórkach jednak lubię mówić na głos i samej sobie tłumaczyć co mam na myśli. Rzeczywiście wygląda to tak, jakbym rozmawiała ze sobą w języku obcym, ale ma to chyba same plusy: utrwalam wiedzę, ćwiczę w jaki sposób odpowiedziałabym na pytanie, a przy okazji ćwiczę wymowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2011, 16:18
wicherek__'s Avatar
wicherek__ wicherek__ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem stuprocenowym wzrokowcem. Moje notatki zawsze są pełne kolorów i różnorakich własnych dopisków czy rysunków. Bez zakreślaczy mój świat byłby straszny podobnienie jak Iza pamiętam umiejscowienie danych rzeczy (czasami nawet z numerem strony), ale zdarza się, że nie potrafię sobie dokładnie przypomnieć co tam konkretnie było, np. zapomnę o pojęciu, któro akurat tam się znajduje
Stary 09-03-2011, 17:30
Mateusz Mateusz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Skojarzenia

Witam

Jeżeli o mnie chodzi odnalazłbym siebie w grupie wzrokowców, jednak podczas studiów - głownie przy nauce słówek czy idiomów - polegałem na skojarzeniach. Wiele z nich było pozbawionych jakiegokolwiek sensu jednak mi, merytorycznie bądź fonetycznie, doskonale pasowały

Prawda jest taka, że każdy ma swoje sposoby na naukę języka, ważne by były one skuteczne

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 17:19
inez415's Avatar
inez415 inez415 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wałbrzych
Domyślnie

Jestem zarówno słuchowcem jak i wzrokowcem. Powiedziałabym: 60% wzrokowiec, 40% słuchowiec zawsze z łatwością przychodzi mi zapamiętanie wyglądu całej strony jak i pisowni, a następnie odtworzeniu jej w pamięci. Natomiast jako słuchowiec łatwiej mi zapamiętać akcent poprzez częste wypowiadanie jednego słowa lub wsłuchanie się w tekst piosenki anglojęzycznej lub obcokrajowca
Stary 09-04-2011, 23:44
rusałka rusałka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zważając na to, że to język mówiony jest tym "pierworodnym" środkiem komunikacji, a nie ten pisany oraz na to, że to języka mówionego mamy więcej, to myślę, że łatwiej słuchowcom język obcy opanować, ale na poziomie werbalnym. Sama wymowa zależeć będzie od wieku.
Tak naprawdę, to chyba większość z nas łatwiej opanowuje gramatykę, konstrukcje zdań, czyli lepiej wypadamy na testach niż na rozmowach w języku obcym. Józef Korzeniowski np. opanował pisany język angielski na najwyższym poziomie, ale nigdy nie nauczył się mówić płynnie.
Słuchowcy pewnie lepiej nadają się na tłumaczy ustnych, wzrokowcy na tłumaczy tekstów pisanych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 00:16
martyna0512 martyna0512 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie niezastąpiona jest i zawsze była obecność na zajęciach. Zawsze to, co usłyszane na dłużej zapada mi w pamięć niż to, co przeczytane. Niekiedy pomaga też gest lub mimika. Chyba więc jestem słuchowcem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.