Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2019, 14:24
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że to nie jest strata czasu. Zależy od podejścia do studiów. Mimo to dobrze znać np. angielski i jeszcze jakiś język. Na pewno na studiach poznamy kulturę, obyczaje danego kraju. Warto to połączyć z jakimiś innymi studiami by mieć więcej możliwości zatrudnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2019, 16:17
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno mi powiedzieć czy warto czy nie. Dla mnie był to jedyny kierunek, który mnie interesował. Jak będzie z pracą zobaczymy. Jakieś pomysły mam. Może po drodze wpadnie coś jeszcze.

Wiadomo, że połączenie innego kierunku studiów ze znajomością języka to bardzo dobra sytuacja. I myślę, że po filologii ta znajomość języka jest lepsza (głębsza) niż po zwykłym kursie, aczkolwiek kursy też są (chyba) pomocne (nie wiem, nie sprawdzałam ).

Ja na studiach filologicznych bardzo ceniłam sobie zajęcia z fonetyki. Dało mi to lepszą znajomość na temat wymowy i akcentu, a tego na kursach nie uczą.

Myślę, że filologia to opcja dla tych, co myślą o nauczaniu języka. Bo nie wystarczy w danym języku mówić, żeby go nauczać. (Jako polka nie mam pojęcia, jak uczyć obcokrajowców polskiego ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 21:32
walentyna44 walentyna44 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak na razie po filologii żadnej pracy znaleźć nie mogę.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2019, 22:48
monikaborzecka monikaborzecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli kogoś to fascynuje - czemu nie. Pracę zawsze można znaleźć, niekoniecznie w wyuczonym zawodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 13:01
Anita8991 Anita8991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiowanie języka nie jest niczym złym i zbędnym. Poszerza pewien obszar wiedzy, nie tylko o samym języku, ale daje pewien pogląd na tradycje czy kulturę. Nie traktujmy ich jednak jako jedyne źródło wiedzy. Jak napisał jakcflay trzeba szukać różnych opcji na zdobycie nowych doświadczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 15:49
jpachowicz jpachowicz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że lepiej udać się na kursy językowe lub wyjechać za granicę w celu nauki języka. Studia mają swoje plusy i minusy. Kwestie indywidualne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 22:08
magda96 magda96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najlepiej skończyć jedne studia filologiczne, żeby dogłębnie poznać język, jego strukturę, a kolejnych języków można się wyuczyć na kursach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2019, 15:12
poplawskiwiktor poplawskiwiktor jest offline
Kumotr

Domyślnie

Warto studiować przede wszystkim to, co wiąże się z naszymi zainteresowaniami, a przyswajanie wiedzy na dany temat nas nie odrzuca. Jeżeli język znajduje się w kręgu czyichś zainteresowań, to jak najbardziej warto studiować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.