Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-14-2019, 11:11
aleksandra266 aleksandra266 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Próbowałam przeczytać, ale to było jakieś okropieństwo. Dotrwałam mniej więcej do połowy, a potem tylko zerknęłam na zakończenie, by przynajmniej wiedzieć, jak to wszystko się kończy. Film podobnie- nie obejrzałam całego, bo po prostu nie idzie
Wiele osób zwraca uwagę na nudną fabułę, okropny styl pisania... Wszystko to jest prawdą, jednak mnie najbardziej uderza zupełnie coś innego: ten ich związek, nad którym rozpływa się tak wiele kobiet, jest okropnie... toksyczny. To smutne, ale mam wrażenie, że wygląd Grey'a oraz kasa tak jakby całą resztę spychają na dalszy plan. Wiele razy to, co się tam dzieje, zakrawa o gwałt- a na pewno przynajmniej o przymusowy stosunek. Ona mówi nie, a on ją zmusza, tak w skrócie. Każe jej podpisywać kontrakt, który zakłada, że będzie on kontrolował dosłownie każdą dziedzinę jej życia. No i jako wisienka na torcie na sam koniec książki- leje ją pasem tak, że wychodzi zapłakana z jego mieszkania. Rzeczywiście, cudowna historia miłosna
Nie chodzi o to, że związki książkowe powinny być idealne- fajnie, jak pokazuje się także i te toksyczne, jednak w takim wypadku trzeba dać czytelnikowi wyraźnie do zrozumienia, że nie tak to wszystko powinno wyglądać. Niestety, patrząc na opinie i dużą rzeszę zwolenników tej trylogii (?), a także na fakt, że ona do tego faceta ponoć wraca i się pobierają (oglądałam recenzje tych książek na YT), nie wydaje mi się, żeby nawet sama autorka zdawała sobie sprawę, co stworzyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2019, 17:27
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aleksandra266 Pokaż post
Próbowałam przeczytać, ale to było jakieś okropieństwo. Dotrwałam mniej więcej do połowy, a potem tylko zerknęłam na zakończenie, by przynajmniej wiedzieć, jak to wszystko się kończy. Film podobnie- nie obejrzałam całego, bo po prostu nie idzie
Wiele osób zwraca uwagę na nudną fabułę, okropny styl pisania... Wszystko to jest prawdą, jednak mnie najbardziej uderza zupełnie coś innego: ten ich związek, nad którym rozpływa się tak wiele kobiet, jest okropnie... toksyczny. To smutne, ale mam wrażenie, że wygląd Grey'a oraz kasa tak jakby całą resztę spychają na dalszy plan. Wiele razy to, co się tam dzieje, zakrawa o gwałt- a na pewno przynajmniej o przymusowy stosunek. Ona mówi nie, a on ją zmusza, tak w skrócie. Każe jej podpisywać kontrakt, który zakłada, że będzie on kontrolował dosłownie każdą dziedzinę jej życia. No i jako wisienka na torcie na sam koniec książki- leje ją pasem tak, że wychodzi zapłakana z jego mieszkania. Rzeczywiście, cudowna historia miłosna
Nie chodzi o to, że związki książkowe powinny być idealne- fajnie, jak pokazuje się także i te toksyczne, jednak w takim wypadku trzeba dać czytelnikowi wyraźnie do zrozumienia, że nie tak to wszystko powinno wyglądać. Niestety, patrząc na opinie i dużą rzeszę zwolenników tej trylogii (?), a także na fakt, że ona do tego faceta ponoć wraca i się pobierają (oglądałam recenzje tych książek na YT), nie wydaje mi się, żeby nawet sama autorka zdawała sobie sprawę, co stworzyła.
Autorka nawet jak sobie zdała to dochód ze sprzedaży wynagrodził jej zapewne wszelkie wątpliwości.

Piszesz "ten ich związek, nad którym rozpływa się tak wiele kobiet jest okropnie... toksyczny." Masz w 100% rację, więc dlaczego czytają z wypiekami na twarzy. Wiele kobiet żyje w takich właśnie toksycznych związkach z jedną różnicą - w książce otoczenie jest dużo bardziej luksusowe może nawet trochę bajkowe, a w samej bohaterce widzą siebie. Nie potrafią się zbuntować więc się samousprawiedliwiają. Nagrodą jest złudzenie, że są tak bardzo pożądane, że aż budzą w facecie nieokiełznane żądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 11:31
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ani film ani książka nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia. Seks wciąż jest tematem tabu i tematem kontrowersyjnym zatem nie dziwi mnie ta rzesza fanów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2019, 11:34
mstochaj mstochaj jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ani film, ani książka nie są według mnie żadnym wybitnym dziełem, ale cz wszystko musi nim być? Jednka to prawda, książka miaław sobie chociaż coś angażującego, a film niestety trochę pozbył się tego i był nijaki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 04:41
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pamietam jak moja mama się zachwycała tą serią, stwierdziłam więc, ze też spróbuję. Poddałam się chyba po pierwszych stu stronach. Nic specjalnego, historia infantylna, film jeszcze gorszy. Książka niby przesycona erotyzmem, a film zrobiony jak dla szesnastoletnich widzów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 22:09
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mstochaj Pokaż post
Ani film, ani książka nie są według mnie żadnym wybitnym dziełem, ale cz wszystko musi nim być? Jednka to prawda, książka miaław sobie chociaż coś angażującego, a film niestety trochę pozbył się tego i był nijaki.
Wybitne dzieło czy nie - to nie powinno przeszkadzać w czytaniu, ale delektować się książczyną gdzie kobieta podlega męskiej dominacji (będąc kobietą) to czysta głupota!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2019, 10:43
martach21 martach21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Film nie podobał mi się wcale, książka- jest średnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.