Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-18-2014, 17:18
Lirene Lirene jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Wyjazd do Chorwacji

Hej, w tym roku z chłopakiem planujemy wyjazd do Chorwacji. Niestety jeszcze żaden z moich znajomych tam nie był, tak też niezbyt wiem, gdzie opłacałoby się tam pojechać.
Macie może jakieś ulubione miejsca, godne polecenia? I ile pieniędzy powinniśmy mniej więcej zaplanować?
Chcielibyśmy zostać na 1-2 tyg. i prawdopodobnie polecimy samolotem.

Ostatnio edytowane przez rafals : 03-20-2014 o 22:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2014, 22:06
caballo177 caballo177 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli jedziecie paczką najtaniej wyjdzie podroż samochodem. Ceny ogólnie są ciut wyższe niż w Polsce, ale zależy to też od regionu. Ja byłam w Dalmacji Południowej w Zadarze, piękne miasto nad morzem. Koniecznie musicie pojechać na Plitvice Lakes, Split również jest godny uwagi. Plaża Saharun na wyspie Dugi Otok- niebo na ziemi. Jeśli nie macie jeszcze noclegu to radzę zarezerwować jak najszybciej, bo później nie ma już w czym wybierać.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 15:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2014, 09:25
mate mate jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W 5 osób w samochodzie tygodniowy wyjazd bardzo tanio wyszedł. Noce (w zależności od potrzeby) spędzaliśmy albo na dziko albo na polach namiotowych. Pozostaliśmy bardziej na północy, która w sumie jest droższa, plus doszły nam wydatki na promy, bo bardzo wkręciły się nam wszystkim wyspy.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 15:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2014, 17:53
D.S. D.S. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z opowieści moich znajomych najtańszą formą podróży jest dojazd samochodem i noclegi na placach kempingowych. Kempingi są bardzo czyste i dobrze wyposażone. Oczywiście jak najbliżej morza. Planujemy również w tym roku wyjazd do Chorwacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2014, 19:13
soivka soivka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli Wam nie przeszkadzają tłumy turystów w mieście to w miarę tanio można pojechać z wyjazdów studenckich do Makarskiej, ja tak ze znajomymi jeździłam z Gandalf Travel. Wcześniej z rodziną zawsze jeździliśmy samochodem, ale nie powiem, żeby to było jakoś szczególnie tanie, trzeba kupić winiety i płacić za autostrady, na miejscu są lokalne biura podróży oferujące wycieczki do Dubrovnika, Medjugorje itd. Ceny w Chorwacji są różne, zależy gdzie kupujesz, jak w samym centrum, to zawsze jest drogo. Wodę można pić z kranu, bo jest filtrowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2014, 18:20
thalassa85 thalassa85 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Berlin
Domyślnie

Jeśli jedziecie we dwójkę poszukajcie tanich lotów np. Berlin Dubrovnik, wiem że Easy Jet takowe w sezonie prowadzi. W Chorwacji byłam tylko w Dubrovniku, miasto warte zobaczenia ze względu na piękne stare miasto i mury obronne. Niestety ceny bardzo wysokie za nocleg czy jedzenie. Chorwacja jest piękna i warta zobaczenia ale niestety z roku na rok coraz to droższa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2014, 20:44
dominika.b dominika.b jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez D.S. Pokaż post
Z opowieści moich znajomych najtańszą formą podróży jest dojazd samochodem i noclegi na placach kempingowych. Kempingi są bardzo czyste i dobrze wyposażone. Oczywiście jak najbliżej morza. Planujemy również w tym roku wyjazd do Chorwacji
Moja siostra w tym roku się tam wybiera ze znajomymi i też wybrali samochód, podróż dłuższa ale na miejscu samochód się zdecydowanie przydaje i przede wszystkim zaoszczędza się sporo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2014, 21:18
hskdu hskdu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyspy w pobliżu to znane miejsca do nurkowania. Skał sporo, fajna woda .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2014, 13:09
sandram sandram jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam, Chorwcja jest cudowna, w szczególności wysepki, półwyspy, małe miejscowości, w których jest mało ludzi. Warto oczywiście zrobić wycieczkę do Splitu, Dubrovnika, itp, ale największą zaletą Chorwacji są jej małe miejscowości. Warto pamiętać, że ceny w Chorwacji znacznie wzrosły i są wyższe niż w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2014, 00:02
justyna250r justyna250r jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

byłam parę razy, tj. Porec, Trogir, Dubrovnik > kolejność nie przypadkowa, co miasto to dalej na południe i ładniej. Najtańszy był zdecydowanie Trogir, małe miasteczko, ale ładnie, takie opcjonalne miasto, po środku, więc i ciepło i ładnie i niedrogo :P najładniej to w Dubrovniku, ale to na samym końcu Chorwacji, daleko, drogo jeśli chcesz mieszkać tak blisko żeby na nogach chodzić na plaże. Ogólnie fajny kraj, ale plaże same kamieniste! Piasek to tylko wybrane plaże tam mają, praktycznie żadna szczerze :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.