Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-26-2019, 13:40
nuotian nuotian jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cześć, studiowałam anglistykę i etnolingwistykę, ale jednak zawsze miałam problemy z ośmieleniem się i płynną rozmową, dopóki nie wyjechałam za granicę. Wtedy po prostu musiałam się zmusić i mi to zostało. Więc może i w Twoim wypadku to pomoże. Może być też pomocna wymiana językowa, sporo obcokrajowców szuka kogoś do wymiany na grupach na fb. Oprócz porządnego treningu nic nie jest w stanie pomóc moim zdaniem na dłuższą metę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 22:49
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie ma innej opcji niż probować mówić. Jeśli nawet rozmowa z indywidualnym nauczycielem/korepetytorem sprawia ci problemy, warto zacząć od nagrywania samego siebie, a później odsłuchiwania. Ostatecznie nie ma innej opcji niż się otworzyć, ale nagrywanie oraz współpraca z nauczycielem bardzo pomagają i przyzwyczajają do mówienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2019, 20:44
kingariko11 kingariko11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam mówić, mimo strachu, ponieważ byłam jedyną osobą znającą ten język podczas wakacji. A wcześniej chodziłam na korepetycję, które były poświęcone konwersacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2019, 12:49
OlgaJakubowska22 OlgaJakubowska22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sidereal Pokaż post
Jak przestać bać się mówić? Mieliście taki problem? Jeśli tak to jak go pokonaliście?
Mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Nie martwić się błędami, im więcej mówienia, tym z czasem mniej błędów. Jest to ciężkie, ale trzeba się przemóc. Nikt inny nie pamięta o naszych błędach, oprócz nas, więc nie ma co się nimi przejmować.
Zdecydowanie nie pokonałam jeszcze tego strachu do końca, ale nad tym pracuję. Pro tip: jeżeli jeszcze studiujesz, staraj się odpowiadać na większość pytań, które nie potrzebują długiej odpowiedzi, krótsza odpowiedz = mniej stresu, a trening ten sam. A jeżeli ten stres męczy Cie jeszcze po studiach, to fajnym pomysłem jest wyjechanie za granice, tam nie masz innego wyjścia i musisz mówić po angielsku, więc z czasem łatwiej będzie się przemóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2019, 21:45
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam taki problem z mowieniem gdy sie stresuje i wiem, ze jestem oceniana a zalezy mi na tym by ocena byla ok. W innych przypadkach nie mam wiekszych problemow. Jestem wlasnie na wakacjach i musialam sporo nagadac z mieszkancami San Marino by udostepnili mi komputer (nikt nie zna angielskiego w tym kraju, Wi- Fi nie dziala!) Wybaczcie tylko brak polskich znakow,)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2019, 22:15
jenadto jenadto jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja dużo rozmawiałem z dobrym kolegą, nativem. Nie wstydziłem się tak bardzo bo nikt inny nie słuchał. Pomogło.
Poza tym polecam 2 szklanki wina. Rok nauki języka do przodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2019, 11:07
Nathaniele518 Nathaniele518 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przede wszystkim, musisz pogodzić się z tym, że będziesz popełniał błędy, nawet te oczywiste, ale nie czuć się przez to źle. Jeżeli nie dasz sobie wewnętrzego pozwolenia na brak doskonałości, nigdy nie odważysz się swobodnie mówić. Nie jest to łatwe oczywiście, ale łatwo porównać sobie ten proces nauki mówienia w języku obcym z np. nauką tańca czy grą na instrumencie- jasne jest, że na początku będziesz brzmiał / wyglądał dość kiepsko, nie oszukujmy się :P Ale każdy początkujący akceptuje ten stan rzeczy, powoli stając się coraz lepszym. Powodzenia !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 23:26
jbodera9 jbodera9 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przestałam się bac mówić po angielsku dzięki mojej anglistce z liceum. Kobieta była nieugięta jeśli chodziło o barierę językowa, wiec chcąc nie chcąc musiałam zacząć mówić. Potem już poszło z górki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 23:28
jbodera9 jbodera9 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jbodera9 Pokaż post
Przestałam się bac mówić po angielsku dzięki mojej anglistce z liceum. Kobieta była nieugięta jeśli chodziło o barierę językowa, wiec chcąc nie chcąc musiałam zacząć mówić. Potem już poszło z górki
Właściwie to zgadzam się z przedmówcami, ale z drugiej strony na to nie ma złotego środka, moim zdaniem. Trzeba samemu chcieć mówić, bo po co nam nauka języka skoro go nie używamy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2019, 14:52
AnnaStoch AnnaStoch jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Polska, Kraków
Domyślnie

U mnie zadziałała metoda na rzutu głęboką wodę W wieku 14 lat pojechałam na letni kurs językowy dla obcokrajowców do Anglii i musiałam mówić tylko po angielsku
Myślę, że wyjazd za granicę bez polskojęzycznych znajomych jest najlepszym pomysłem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.