Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-15-2018, 01:28
Aleksadebska Aleksadebska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zależy od etapu, na którym jest uczeń i od chęci do nauki native speakera. Oczywiście także native bez wiedzy o gramatyce niewiele będzie w stanie wyjaśnić w tej materii, więc taki nauczyciel nadawałby się głównie do konwersacji. Nie zgadzam się z tezą, że native jest najlepszy, ale na pewno dużo zajęcia z nativem mogą dużo wnieść jako jeden ze składników edukacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-24-2019, 19:29
alexpi alexpi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z własnego doświadczenia po spotkaniu wykładowcy - native speakera, uważam że pomocni są w poprawie akcentu oraz pozbycia się takiego "książkowego" angielskiego. Natomiast jeżeli chodzi o gramatykę, jest to dla nich tak naturalne, że nie zawsze są w stanie podać konkretne definicje - tak samo jak my, jeżeli chodzi o gramatykę języka polskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2019, 02:40
Belphegius Belphegius jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jeśli chodzi o ćwiczenie wymowy, słuchania to można się od nich wiele nauczyć, jednak z gramatyką i teorią może być już ciężej, jeśli te osoby nie zajmują się nauczaniem. To jakby pytać przypadkowego polaka o np. spółgłoska zwarto-szczelinowa... większość będzie składała poprawnie zdania, odmieniała rzeczy, ale nie każdy będzie zdolny by wyjaśnić dlaczego tak jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2019, 09:26
Claudine06 Claudine06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Native speakerzy - jeżeli nie są odpowiednio wyspecjalizowani (Phonetics, linguistics) popełniają błędy z uwagi na akcent. Nie raz nie jest on typowo amerykański, czy brytyjski a po prostu: 'swojski'. Ucząc się od nich trzeba mieć na uwadze, że nie wszystko złoto co wyjdzie z ich ust . Z nami (Polakami) jest podobnie. Znamy język polski, ale nikt w szkołach poza gramatyką oczywiście nie wprowadza nas w zasady języka polskiego. Mówimy 'na czuja'. Warto więc podczas nauki języka obcego wdrożyć się w zasady tego języka. Nauka będzie szybsza, a rozumiejąc procesy - będziemy też nieomylnymi speakerami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2019, 13:09
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To na pewno zależy od native speakera, tak samo jak w przypadku każdego nauczyciela, jedni się nadają do przekazywania swojej wiedzy innym, a drudzy nie. Ja miałam do czynienia z różnymi. Z jedną panią miałam bardzo kiepskie doświadczenia, nigdy nic nie umiała wytłumaczyć, jak ją pytałam dlaczego mówimy coś w taki sposób, to odpowiadała: "bo tak". A najgorsze było to, że nie pozwalała mieć własnego zdania w dyskusji, jak jej się film podobał, a mi nie to kłóciła się ze mną, że się nie znam i nie mam racji. Niefajnie było, wiec zakończyłam nauką u niej.
Ale miałam też konwersacje z pewnym Amerykaninem, z którym rozmawiało się naprawdę super i można było podyskutować na wiele tematów, jak się stosują zasadę "let's agree to disagree" to można się dzięki takim zajęciom dowiedzieć sporo o innej kulturze i sposobach myślenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 23:14
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam zajęcia z konwersacji z Native Speakerem i szczerze powiem, że nie lubię tych zajęć, nie dlatego,że nie go nie rozumiem, tylko mam wrażenie, że od samego początku niczego się nie nauczyłam, może tu bardziej chodzi o sposób nauczania ale nie są to moje ulubione zajęcia, gdzie wcześniej-prowadze przez Polaków, były jednymi z ulubionych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 16:40
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie mam dobrych doświadczeń z native speakerami. Często żądają wygórowanych cen i mają wybujałe ego tylko dlatego, że są "nejtiwami". A są to często osoby z wykształceniem średnim, nie posługujący się pięknym, literackim językiem tylko slangiem ulicznym. Ale co kto woli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 18:04
elzbietaswistak elzbietaswistak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Absolutnie sie zgadzam sie z tym ze native speaker jest najlepszym nauczycielem. Ktos bez przygotowania jak uczyc ma srednie szanse na powodzenie. Ogromna zaleta jest dobra wymowa nauczyciela ale jesli moze uczyc osoba ktora mowi w tym samym jezyku i w ten sposob lepiej wytlumaczyc gramatyke to znacznie lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 23:42
martabystryk21 martabystryk21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi np. o naukę tłumaczenia, to native speakerzy nie zawsze podają teorię, która też jest potrzebna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 23:55
RoksanaCyjak RoksanaCyjak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że najlepszym nauczycielem byłaby osoba, która urodziła się w Polsce i ma tu swoje korzenie, do których wraca, ale wychowała się np. w Wielkiej Brytani.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.