Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2016, 09:24
laurajoanna laurajoanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie podróże za granicą, bez angielskiego!

Jeszcze nigdy nie pojechałam na wakacje do krajów, których język nie znam, ale zastanawiam się...jak można radzić sobie w krajach, gdzi ludzie nie mówią w ogóle po angielsku?
Jak zachowywać sie w życiu codziennym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2016, 15:29
JagWoj JagWoj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W jakich krajach najtrudniej jest się porozumieć nie znając angielskiego? Bardzo mnie to ciekawi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2016, 22:07
ailistrae ailistrae jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam problemy w Barcelonie. Próbowałam mówić do ludzi po angielsku, a oni z radosnym uśmiechem oznajmiali mi "no english", a ja niestety hiszpańskiego nie znam. Wtedy zawsze wspomagałam się gestami lub rozmówkami, ewentualnie słownikiem w telefonie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2016, 10:42
KapKat KapKat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrym pomysłem może być wcześniejsze wydrukowanie podstawowych obrazków z Internetu, nauczenie się kilku podstawowych zwrotów też nie powinno być problemem. Przy bardziej skomplikowanych zwrotach przydadzą się już rozmówki, choć sama nigdy z nich nie korzystałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2016, 11:53
agnam13 agnam13 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Faktycznie o dziwo Barcelona takie multikulturowe miasto, a jednak ... kręcą nosem nawet jak się po hiszpańsku mówi... okazuje się, że bez katalońskiego ani rusz!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2016, 12:01
agnam13 agnam13 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przyznam szczerze, że mój język angielski jest mocno podstawowy.... znam natomiast rosyjski i hiszpański. Wszędzie udaje mi się jakoś dogadać, czy to Francja, Serbia, Węgry, Niemcy. Każdy kraj ma wiele naleciałości z innych języków to mocno pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2016, 13:12
MarikaT MarikaT jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W takim wypadku pewnie najlepiej jest znać język kraju, do którego się jedzie. Skoro nie można się porozumieć po angielsku należy próbować w innym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2016, 16:28
justine11 justine11 jest offline
Podszyszkownik

Będąc w Grecji w mniejszym miasteczku nie mogłam porozumieć się po angielsku, za to jak najbardziej po polsku. Jeśli jest to miejscowość turystyczna, mieszkańcy z pewnością są przyzwyczajeni do osób mówiących różnymi językami i uczą się podstawowego słownictwa. Zawsze można próbować porozumiewać się na migi. I na pewno trzeba zabrać ze sobą słownik/rozmówki, które bardzo ułatwiają sprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2016, 12:39
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez laurajoanna Pokaż post
Jeszcze nigdy nie pojechałam na wakacje do krajów, których język nie znam, ale zastanawiam się...jak można radzić sobie w krajach, gdzi ludzie nie mówią w ogóle po angielsku?
Jak zachowywać sie w życiu codziennym?
Nauczyć się miejscowego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2016, 12:07
aleksandra450 aleksandra450 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pojawiły się już ''koszulki turysty'' z przeróżnymi ikonami, np. samolotem. Dzięki niej wystarczy tylko wskazać właściwą, a każdy będzie wiedział, czego szukasz. Bardzo przydatna rzecz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.