Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2018, 20:00
vviktoria vviktoria jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przeważnie szukając lotów nie wpisuje konkretnych dat, które sprawdzam cały czas tylko podaje elastyczne daty np. cały miesiąc. Oprócz tego zamiast podawania konkretnych lotnisk (w przypadku wyszukiwarek typu skyscanner) podaje jedynie takie informacje jak np.: lot z Polski do Włoch. Bilety natomiast kupuję tylko i wyłącznie bezpośrednio u przewoźnika a nie przez strony pośredniczące (które mogą za pośrednictwo naliczać dodatkowe opłaty).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2018, 23:05
Ernix Ernix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak myślicie, kiedy jest najlepszy moment, żeby kupić bilety lotnicze do Polski na Boże Narodzenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2019, 11:25
datryba datryba jest offline
Podszyszkownik

Żeby znaleźć najtańsze oferty (i co najważniejsze, móc z nich skorzystać) trzeba oczywiście być bardzo elastycznym, gdyż najlepiej nie wyszukiwać konkretnych dat, a przedziały czasowe i nie ograniczać się do jednego lotniska (tego najbliżej nas). Wtedy śmiało można korzystać z porównywarek jak np. skyscanner, ale zawsze najlepiej bilety kupować bezpośrednio u przewoźnika, żeby oszczędzić sobie różnych prowizji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2019, 15:33
PaulaP PaulaP jest offline
Kumotr

Domyślnie

Słyszałam, że warto przeglądać strony internetowe w zakładkach incognito, ponieważ przeglądarka zapamiętuje nasze wyszukiwania i ceny przy następnych odwiedzinach się zwiększają (sic!)
I podobno lepiej jest przeglądać strony bezpośrednio u przewoźników, np Ryanair a nie z np eSky, bo pośrednicy naliczają prowizje i loty mogą być droższe.
Miłego latania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2019, 13:47
jogrza jogrza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też słyszałam, że najlepiej oglądać ceny w trybie incognito.
I również wydaje mi się, że najlepiej kupować ceny bezpośrednio u przewoźników, ale wydaje mi się, że pośrednicy tacy jak np. Kiwi, SkyScanner albo eSky nie są taki złym pomysłem. Można się na nich łatwiej się zorientować, które linie lecą tam gdzie my się wybieramy, w jakich godzinach itd. a potem udać się na stronę przewoźnika i tam kupić bilet.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2019, 12:21
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja właśnie szukałam lotu, jako zalogowana, cena zmieniła się znacznie w ciągu dosłownie 5 minut :/
Loty teraz są dziwnie drogie, jeszcze rok temu kupiłam bilety w to samo miejsce o połowę taniej. Czekam na jakieś zniżki, czasami Wizzair organizuje szalone promocje, 30 % zniżki na wszystkie loty. Właśnie na coś takiego czekam, ciekawe czy się doczekam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2019, 15:27
kamil94 kamil94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Skyscanner sprawdza się znakomicie. Sam używam od dłuższego czasu i czasami uda sie kupić bilet za dosłowne kilkanaście złotych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-03-2019, 23:05
akisa1 akisa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od lat korzystam ze skyscanner do lotów po Europie, dodam że w środy są tańsze bilety np. w Ryanair.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2019, 11:04
dabrowskanat dabrowskanat jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najlepszym sposobem na tanie linie lotnicze, jest kupowanie biletów w godzinach porannych albo nocnych i przede wszystkim najlepiej kupować bilety w poniedziałek czy wtorek, nigdy w weekend. Z doświadczenia wiem, że tanie linie lotnicze zmieniają ceny na ten sam dzień i kierunek w zależności od dnia tygodnia i nawet w ciągu dnia czasem ceny się zmieniają kilka razy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.