Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2011, 22:26
monikoza monikoza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oglądanie filmów, a właściwie seriali to jedna z moich metod nauczania języka. Przynajmniej raz na miesiąc oglądam z uczniami sitcomy. Uczniowie świetnie się bawią, a przy okazji wyłapują ciekawe zwroty językowe. uważam, że oglądanie filmów to najlepszy (oczywiście poza wyjazdem) sposób nauki "żywego" języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 23:06
margon margon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Również uważam, że nauka języka z wykorzystaniem materiału filmowego jest bardzo efektywna. Dla ułatwienia nauki możemy również włączać napisy w języku obcym tak by oswoić się pisownią nowych słówek a zarazem poznać ich wymowę. Dzięki filmom możemy obcować z brzmienie danego języka, a także poznać wiele potocznych zwrotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 23:16
Nimue Nimue jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem, to świetna sprawa. Zresztą jeden z moich ulubionych sposób na poszerzanie słownictwa i oswajanie się z językiem codziennego użytkownika języka
Początkowo dobra jest opcja polskie napisy+ dźwięk w języku obcym lub odwrotnie Jak już się nabierze wprawy można zostawić tylko język obcy, przy czym jeśli ktoś ma problemy z wyłapaniem ze słuchu i zrozumieniem wszystkich zwrotów, zawsze zanim się przywyknie i przełączy jedynie na odbiór języka mówionego, można włączyć sobie dodatkowo napisy w języku obcym. Po pewnym czasie one też już nie będą potrzebne A takie praktyki baaardzo pomagają w przyswajaniu i rozwijaniu języka. Zwłaszcza, jeśli nie mamy możliwości aktywnego użytkowania go na codzień
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 12:01
honorcia honorcia jest offline
Kumotr

Domyślnie Filmy z języku obcym

Witam
Jestem dziś pierwszy dzień na forum ale ten wątek bardzo mi się spodobał dlatego pozwolę sobie na krótką odpowiedź. Również uważam że oglądanie filmów z języku obcym jest fajnym i przede wszystkim ciekawym sposobem uczenia się języka. Rozrywka plus nauka - i o to chodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 12:16
abochniak's Avatar
abochniak abochniak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Trudno się nie zgodzić: nie każdy przecież ma/miał okazję być za granicą, a filmy są doskonałą okazją na osłuchanie się nie tylko słówek ale też różnego rodzaju akcentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 14:09
angli.magda89's Avatar
angli.magda89 angli.magda89 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Ja również uważam tak jak niektórzy moi przedmówcy, że najlepszym rozwiązaniem nauki języka jest oglądanie go z napisami w tym samym języku co dialogi aktorów. Język angielski różni się wymową od zapisu i jest to bardzo dobry sposób do nauki pisowni i wymowy poszczególnych słów. Poza tym Ci, którzy mają pamięć słuchową na pewno bardzo szybko przyswoją sobie wymowę. Ważne jest również, by sam film grany był przez aktorów dobrze posługujących się danym językiem a najlepiej przez native-speakerów.
Tak więc podsumowując, oglądanie filmów na pewno uczy!!!
pozdrawiam
Stary 09-14-2011, 16:15
AnkaSkakanka AnkaSkakanka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Chcialabym wam polecić sposób nauki języka poprzez oglądanie filmów, który polecił mi ostatnio mój nauczyciel angielskiego. Z racji tego, że każde tłumaczenie, także napisów do filmów nie jest dokładne i nie wszystkie kwestie wypowiadane przez aktora są przetłumaczone warto ściągnąć z internetu scenariusz filmu i przeczytać go przed obejrzeniem. Wiadomo, że wtedy odbieramy sobie przyjemność samego oglądania i bycia zaskoczonym rozwojem akcji i zakończeniem, ale chodzi przecież o naukę języka :P Zyskujemy natomiast komfort słuchania mowy aktorów bez jednoczesnego porównywania tekstu mówionego z pisanym. Nie miałam jeszcze okazji wypróbować tego sposobu nauki języka, ale kto wie.. Być może jest to jakaś metoda. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2011, 23:59
Iza Iza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że oglądanie obcojęzycznego filmu z napisami bardzo pozytywnie wpływa na przyswajanie słownictwa. Na pewno pomaga to w przyswajaniu słownictwa, prawidłowej wymowy, wyrażeń potocznych. Wyrażenia usłyszane w filmie na dłużej zapadają w pamięci niż słówka, których uczymy się z zeszytu czy kserówki, bo film dostarcza konretnego kontekstu sytuacyjnego. Poza tym, dochodzi gra aktorów/mimika twarzy/scena, a wszystko to sprzyja zapamiętywaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2011, 00:05
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Zastanawiam się, czy nie lepiej ( dla doskonalenia angielskiego)oglądać film z polskim lektorem ale angielskimi napisami niż tradycyjnie z angielski dźwiękiem i polskimi napisami. ( oczywiście o ile mamy zaufanie do tłumaczenia konkretnego filmu)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2011, 14:56
AnkaSkakanka AnkaSkakanka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że jeśli ktoś ogląda angielskojęzyczny film z polskimi napisami, to nie po to by uczyć się języka, ale głównie po to by zrozumieć, o co w filmie chodzi :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.