Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2019, 14:42
akisa1 akisa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że cenne może być samo słuchanie mowy w języku oryginalnym, o ile mamy już pewien poziom języka, wtedy napisy czy lektora można pominąć. A najbardziej lubię napisy w języku oryginalnym - np. dla osób niepełnosprawnych można sobie będąc w Hiszpanii oglądając publiczną telewizję włączyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2019, 00:36
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jbodera9 Pokaż post
A co sądzicie o włączonym polskim lektorze i w tym samym czasie angielskich napisów? Wszyscy wiemy, ze tłumaczenie ustne tłumaczeniu pisanemu nierówne, jednak chciałabym poznać wasza opinie
Do uczenia się słownictwa -super.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2019, 20:28
squ98 squ98 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ogólnie w przypadku tłumaczeń filmowych itd. treść w języku docelowym jest dużo uboższa niż to, co faktycznie wypowiadają postacie, bo takie są zasady.. Ale filmy i seriale są na pewno dobrym sposobem na naukę języka potocznego i osłuchanie się z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 22:12
magda96 magda96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oglądanie seriali bez lektora, jedynie z napisami, to była moja pierwsza forma nauki języka angielskiego i bardzo mi to pomogło w osłuchaniu się języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2019, 15:44
wiktoriamac wiktoriamac jest offline
Kumotr

Talking

Moim zdaniem seriale przekazują nam informacje na temat "żywego" języka. To najszybszy sposób, by poznać slang, nowe słownictwo albo szyk zdania czy czasy, które naprawdę są używane w normalnej mowie. Jest to fajne dopełnienie do podręcznikowej nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2019, 17:50
adrianm2 adrianm2 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jbodera9 Pokaż post
A co sądzicie o włączonym polskim lektorze i w tym samym czasie angielskich napisów? Wszyscy wiemy, ze tłumaczenie ustne tłumaczeniu pisanemu nierówne, jednak chciałabym poznać wasza opinie
Ja, jeśli mogę, to robię odwrotnie - polskie napisy i (w moim przypadku) niderlandzki lektor. Wiem, że jest mała szansa, że naprawdę wypisywałbym słowa z napisów, a w taki sposób trenuję*słuchanie, które w przypadku tego języka wymaga ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.