Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-09-2019, 22:25
Majki Majki jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Jeśli chodzi o akcent amerykański, to mnie najwięcej dały zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Otwartym na Uniwersytecie Warszawskim właśnie z fonetyki języka amerykańskiego. Dwa trysemestry zajęć otworzyły mi oczy i uszy na zjawiska fonetyczne i różnice w brzmieniu głosek, o których wcześniej nie miałem pojęcia, pomimo że wydawało mi się, że na językach - przynajmniej od strony teoretycznej znam się całkiem nieźle. Jednak jak zagadnienie omawia specjalistka dialektów i fonetyki języka angielskiego, to daje to dużo więcej niż samotne próby wyłapania tych zjawisk tylko na bazie oglądanych amerykańskich filmów czy słuchanych e-book'ów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2019, 13:34
AnnaMa
Guest

Domyślnie odp.

Ja mam słabość, mimo, że go nie posiadam. Tak jak większość, myślę, że najlepszymi metodami jest oglądanie amerykańskich filmów i programów informacyjnych oraz słuchanie radia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2019, 21:28
Pavel Pavel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przy nauce amerykańskiego akcentu słuchałem muzyki i oglądałem Youtube. Dodatkowo przy czytaniu angielskich tekstów starałem się wymawiać zgodnie z ich wymową.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2019, 01:10
Agave Agave jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pikusa.michal Pokaż post
najlepiej na poczatku bardzo wyolbrzymiac, mowic tak bardzo amerykansko, ze az amerykanie tak nie mowia. Dzieki temu nawyki zostana, a pozniej w zwyklej mowie juz bedziemy mowic normalnie, a cechy akcentu beda wskakiwac samoczynnie.
zgadzam się z przedmówcą-technika wyolbrzymiania akcentu i bycia bardziej amerykańskim od Amerykanów jest skuteczna i często stosowana przez wykładowców podczas zajęć z fonetyki. Na rynku jest dostępny szereg podręczników pomagających szkolić Amerykańską odmianę akcentu, np Mastering The American Accent. Słuchanie radia zdecydowanie bardziej wyczula na niuanse w wymowie, które różnią się przecież od wybrzeża do wybrzeża USA, aniżeli wyłączne oglądanie seriali. Ale najlepiej połączyć wszystko jesli nie ma się "cioci w Ameryce" ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.