Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-06-2017, 14:45
encja encja jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie norsk ordbok - czyli jak uczyć się słówek?

Cześć wszystkim!

Chciałam Was podpytać o metody nauki słówek norweskich. Czy siedzicie i po prostu klepiecie słówka na pamięć od A-Z, czy może macie jakiś sposób? Ja na przykład mam tablicę korkową, na której od czasu do czasu coś przypinam. Ponadto uczę się słówek tematycznie - ostatnio wpadło mi do głowy wojsko i leciałam po kolei Ale chyba najczęściej siadam i po prostu wkuwam słówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2017, 18:04
Rosveen's Avatar
Rosveen Rosveen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Co rozumiesz przez słowo wkuwanie? Bo wpatrywanie się w listę słówek to chyba największa strata czasu, jeśli chodzi o naukę języka - chyba że ktoś ma naprawdę znakomitą pamięć wzrokową. Najlepiej napisać własne zdania z tymi słówkami, stworzyć jakieś fiszki, a jeśli słów jest niewiele, to nawet napisać krótkie opowiadanie z ich wykorzystaniem.

Ja ostatnio uczę się na Quizlecie, można tam utworzyć różne typy zadań i przyjemnie się w ten sposób przygotowuje do testów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2017, 17:32
encja encja jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Rosveen Pokaż post
Co rozumiesz przez słowo wkuwanie? Bo wpatrywanie się w listę słówek to chyba największa strata czasu, jeśli chodzi o naukę języka - chyba że ktoś ma naprawdę znakomitą pamięć wzrokową. Najlepiej napisać własne zdania z tymi słówkami, stworzyć jakieś fiszki, a jeśli słów jest niewiele, to nawet napisać krótkie opowiadanie z ich wykorzystaniem.

Ja ostatnio uczę się na Quizlecie, można tam utworzyć różne typy zadań i przyjemnie się w ten sposób przygotowuje do testów.

Po prostu tworzenie list tematycznych i uczenie się, na pamięć nie narzekam, więc u mnie działa :P Opcja ze zdaniami i wplataniem słówek jest też ok, często korzystam. Ktoś mówił mi już o quizlecie, ale nie korzystałam. Najwyższy czas
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2017, 21:40
Rosveen's Avatar
Rosveen Rosveen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez encja Pokaż post
Po prostu tworzenie list tematycznych i uczenie się, na pamięć nie narzekam, więc u mnie działa :P Opcja ze zdaniami i wplataniem słówek jest też ok, często korzystam. Ktoś mówił mi już o quizlecie, ale nie korzystałam. Najwyższy czas
Jedna z naszych prowadzących z PNJ sama udostępnia nam własne quizy, czasem nawet rozwiązujemy je na zajęciach w ramach powtórki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2017, 00:56
encja encja jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Rosveen Pokaż post
Jedna z naszych prowadzących z PNJ sama udostępnia nam własne quizy, czasem nawet rozwiązujemy je na zajęciach w ramach powtórki.
Super sprawa! Trzeba tylko zachęcić moich wykladowców
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2017, 17:23
szym szym jest offline
Kumotr

Domyślnie

Memrise jest pomocny w uczeniu się, ale trzeba poświęcić czas, żeby stworzyć własną talię. Wkuwanie z listy może sprawdza się przed testem, ale nie pamiętam zbyt wiele z tego po dłuższym czasie. Wolę uczyć się słówek w kontekście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.