Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-05-2017, 17:23
anetka999 anetka999 jest offline
Starszy Kumotr

Polecam książki Wojciecha Cejrowskiego. Wszystkie jego książki są bardzo ciekawe, pięknie wydane, napisane z humorem, a co najważniejsze, dobrze się je czyta. Nie można się oderwać już od samego początku. Nawet jeśli kogoś za bardzo nie interesują podróże, jestem przekonana że książki Cejrowskiego na pewno mu się spodobają
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2017, 21:16
Izzabela Izzabela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobom lubującym się w literaturze fantasy (ale i nie tylko) mogę polecić powieści Mai Lidii Kossakowskiej, jeśli jej nazwisko jeszcze nie przewinęło się w tym wątku. Warto przeczytać przede wszystkim serię "Zastępy anielskie". Jest wciągająca, pełna humoru i napisana przyjemnym i barwnym językiem.
Andrzeja Sapkowskiego raczej nie muszę polecać, zapewne pojawił się tu nie raz.
Jeśli chodzi o literaturę obyczajową to zdecydowanie twórczość Doroty Terakowskiej, zwłaszcza "Tam gdzie spadają anioły" i "Poczwarka" (trudna tematyka, raczej nie sprawdzi się jako "coś lekkiego na wolne popołudnie").
Dodałabym jeszcze Olgę Rudnicką - pisze całkiem przyjemne kryminały. Polecam też powieść "Cichy wielbiciel" jej autorstwa, która porusza temat stalkingu. Mam nadzieję, że moje rekomendacje komuś się przydadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2017, 22:57
iwonane iwonane jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fanom kryminałów, lubiącym książki z dużą dawką śmiechu, mogę z czystym sercem polecić książki Olgi Rudnickiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2017, 01:53
KK2305 KK2305 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z nieco starszych autorów: Andrzejewski, Choromański, Konwicki, Grochowiak i Hłasko; nie do pominięcia także Witkacy i Gombrowicz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 19:08
pelikan850 pelikan850 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego tym, którzy interesują się literaturą drugiej wojny światowej, a w szczególności literaturą łagrową. Czytałam tę książkę jako lekturę, z czego bardzo się cieszę, ponieważ w przeciwnym razie mogłabym nigdy nie dowiedzieć się o jej istnieniu. A zdecydowanie warto zapoznać się z "Innym światem", choćby ze względu na łatwość, z jaką pisarz opowiada trudne historie i przedstawia ludzkie dramaty, które nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Pomimo trudnej tematyki styl autora pozostaje lekki i prostolinijny, dzieki czemu książkę czyta się bardzo szybko, tym bardziej że sama treść jest wciągająca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2017, 19:50
admil admil jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z książek fantastycznych polecam również cykl "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera lub "Pana Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza. Uważam, że polskie książki fantastyczne są mało doceniane i prawie się o nich nie słyszy, a poziomem niczym nie ustępują tym zagranicznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2017, 15:06
ala.podsiadly ala.podsiadly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od siebie polecam oczywiście Andrzeja Sapkowskiego i serię "Wiedźmin" , a także Jakuba Żulczyka i np. "Ślepnąc od Świateł" - kryminalna opowieść o Warszawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 11:42
NataD NataD jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nawiązując do tematu kategorii tego posta (w sekcji Gramatyka i stylistyka j. polskiego polecam Trzy po 33 (autorzy:Andrzej Markowski, Jan Miodek i Jerzy Bralczyk), zbiór językowych felietonów ojców naszej poprawności językowej. Osobiście też polecam wszystko Mirosława Bańko, uwielbiam jego styl wyjaśniania zawiłości językowych, szkoda, że nie udziela już porad w poradni językowej pwn...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 00:12
kisielewska kisielewska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki