Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2018, 22:29
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Dieta, systematyczność powtórek, osłuchiwanie się z językiem oraz dobra organizacja czasu to gwarancja porządnej nauki języka obcego. Jak się wszystko umiejętnie rozplanuje to jest czas nie tylko na pracę i naukę języka obcego lecz także na inne aktywności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 23:03
Artickman Artickman jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, jestem niepoprawnym prokastynatorem i raczej już tego nie zmienię. Systematyczność pewnie byłaby dla mnie zdrowsza, ale jak długo mam określony deadline i czuję presję czasu jestem w stanie zrobić wszystko w porę, a to mi zdecydowanie wystarcza. Niemniej, ta "pomodoro technique" brzmi interesująco, może czas wypróbować coś nowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2018, 12:35
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam wyciszenie telefonu, żeby nie rozpraszały nas wiadomości, telefony i powiadomienia z mediów społecznościowych. Nie otwierać mediów społecznościowych w przeglądarce w czasie pracy - by nie kusiło. Dobrze jest też spisać co wieczór lub od rana listę zadań do wykonania. Najpierw skupiać się na rzeczach ważnych ORAZ pilnych (oba warunki muszą być spełnione). I, co ważne, na tej liście nie powinno być więcej zadań niż 3-4, bo inaczej człowiek czuje się przytłoczony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2018, 12:54
EveAnne's Avatar
EveAnne EveAnne jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Bez codziennej listy rzeczy do zrobienia ani rusz. Wszystkie rzeczy, które muszą zostać ukończone w określonym terminie trafiają dodatkowo do kalendarza. Karteczki samoprzylepne z ponagleniami nad biurkiem też pomagają. Dość łatwo się rozpraszam, więc często zakładam słuchawki i włączam generator szumu, żeby się odciąć od otoczenia.
Dużo też zależy od znalezienia odpowiedniej pory doby do pracy. Osobiście wolę działać intensywniej, a krócej, więc wstawanie o świcie mija się z celem, bo i tak niewiele do mnie wtedy dociera. Robienie przerw jest jednak motywujące, jak już wspomniano. Staram się wtedy oddalić od biurka, bo to fizyczne rozgraniczenie pozwala mi szybciej się zregenerować. Zdarza mi się też przekupować samą siebie przekąskami: pół godziny pracy i wycieczka do kuchni po kawę, kolejne pół godziny i ciastka, solidna godzina pracy przed dłuższą przerwą na obiad itd. Staram się też, żeby któraś z przerw zawierała spacer, ale czasem ciężko się zmusić, zwłaszcza zimą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2018, 20:26
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Michifu Pokaż post
Osobom, które zmagają się z efektywnością pracy w domu mogę polecić "The Pomodoro Technique®".

Po raz pierwszy zastosowałem ją pisząc magisterkę. Użyłem minutnika w kształcie jajka (nie musi być pomidor :P )

Szczegóły są łatwo dostępne w internecie
Super! Bardzo dziękuję, na pewno spróbuję. Nigdy nie słyszałam o tej metodzie. Ja zawsze bazuje na liście rzeczy do zrobienia i wykreślam je po kolei, ale zdarza się, że coś zostaje mi na kolejny dzień mimo, że miałam wystarczająco czasu na zrobienie wszystkiego. Może ta metoda mi pomoże
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.