Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-24-2019, 13:03
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do udzielania korepetycji trzeba mieć dar, nie każdy umie tłumaczyć. Ale jeśli potrafisz, a do tego to lubisz, to myślę, że to świetny sposób na dorobienie np. na studiach lub poza pracą. Myślę, żę wynagrodzenie zależy od regionu i na pewno nie jest takie niskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2019, 15:01
natalia002 natalia002 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, że warto, ale stawka 25-30zł to zdecydowanie mało. Minimum to 35 -40 zł. Najlepiej mieć chociaż dwóch uczniów na podobnym poziomie i podobnymi oczekiwaniami, wtedy materiały i lekcje, które przygotujesz możesz wykorzystać podwójnie. Ponadto, po pewnym czasie gromadzi się swoją bazę lekcji i nie trzeba poświęcać tyle czasu na przygotowanie lekcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 17:10
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to opłacalne, choć może nie do końca albo nie zawsze z punktu widzenia finansowego... Aczkolwiek całe studia utrzymywałam się z korepetycji, więc da się zrobić.
Jednak wbrew pozorom dawanie korepetycji pomaga też dużo samemu korepetytorowi. Powtarzanie podstaw, próba wytłumaczenia na przeróżne sposoby, bo każdy uczeń jest inny, tych samych zasad sprawiają, że wszystko to wchodzi do krwiobiegu i jest jak język ojczysty...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 19:35
nliszewska nliszewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korepetycje teraz są chyba więcej warte niż 25-30zł. Ja się spotykam z cenami za h około 40zł. Polecam każdemu, ze względu na regularne powtarzanie gramatyki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 21:22
Joannabo Joannabo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę po sobie, że dawanie korepetycji daje mi dużo radości. Chociaż nigdy nie chciałam uczyć, taka praca sam na sam z uczniem mnie samą bardzo ubogaca. Sama nie pobieram, chociaż czasami brakuje mi kogoś, z kim mogłabym poćwiczyć swoje zdolności w swobodnej rozmowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 21:48
Kangur Kangur jest offline
Kumotr

Domyślnie

Warto udzielać lekcji ze względu na:

1- samodoskonallenie się, poprzez przygotowanie zajęć, rozna tematyka
2- aspekty finansowe - zawsze to zwyżka w portfelu
3- poznawanie nowych ludziI(ok, ja przeważnie tylko dorosłym udzielalam korepetuycji) a co za tym idzie tez się od nich uczymy.

Propnuję udzielac korepetycji w swoim domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2019, 00:25
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Udzielałam korepetycji przez parę dobrych lat w trakcie studiów, był to całkiem niezły sposób na dorobienie sobie. Cieszę się jednak, że mam to za sobą. O ile ze starszymi dziećmi (późna podstawówka i gimnazjum) nie było większego problemu, plus na szczęście trafiały mi się w miarę ogarnięci uczniowe, tak uczenie młodszych dzieciaków było dla mnie katorgą. Nie mam zbyt dużej cierpliwości do dzieci i męczyło mnie powtarzanie w kółko tego samego materiału, w dodatku z takimi dziećmi najlepiej wychodzi nauka w formie zabawy, a do tego trzeba mieć inspirację i po prostu lubić pracę z najmłodszymi.

Prawdą jest to, że korepetytor sam też jednocześnie powtarza sobie materiał i przypomina podstawy o których mógł zapomnieć, więc są z tego korzyści nie tylko materialne. Jest to też dobry pomysł jeśli chcesz sprawdzić czy nadajesz się do pracy nauczyciela i czy nauczanie sprawia ci przyjemność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2019, 16:03
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie warto udzielać korepetycji, choć wymienianie zalet sobie odpuszczę, poprzedni użytkownicy już dokładnie to omówili. Jednak wydaje mi się, że nie każdy się do tego nadaje. Np. ja nie potrafię nauczać innych. Prawdopodobnie byłabym w stanie się tego nauczyć, jednak mając za sobą niewielkie doświadczenie w nauczaniu siostry czy znajomych, wiem że nie sprawia mi to radości, męczę się z tym i mimo, że udzielanie korepetycji byłoby dobrym środkiem dorobienia sobie, to jednak wiem że nigdy z niego nie skorzystam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2019, 06:03
Anisa Anisa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam, że warto. Jeśli ktoś ma predyspozycje do przekazywania wiedzy i uczenia to może skorzystać z takich możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2019, 20:18
drabinka drabinka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Korepetycje są dobrą formą podzielenia się pasją. Niestety zdarzają się nauczyciele, którzy uczą tylko z obowiązku.. Lukę tę wypełnić może właśnie korepetytor. Po roku pracy w szkole językowej przestawiłam się na korepetycje. 35zł/godzina to moje minimum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.