Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Społeczność tłumaczy
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2018, 19:29
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O wiele bardziej wolę pracować w pojedynkę, bo szybciej się skupiam i podejmuje decyzje. Jeśli mam jakiś problem konsultuje go już po wykonaniu tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2018, 19:52
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie w grupie to coś w rodzaju "burzy mózgów", co może być bardzo rozwijającym doświadczeniem dla każdego tłumacza. Na zajęciach z tłumaczń prawniczych, tłumacząc tekst razem z całą grupą, zdarzało się nawet, że potrafiliśmy zmienić zdanie wykładowcy w kwestii tłumacznia niektórych zwrotów czy sfromułowań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2018, 19:19
KarolinaBM KarolinaBM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie w pojedynkę pozwala na zachowanie stylu. Jednak nie wyobrażam sobie tłumaczenia obszernego tekstu bez pomocy drugiego tłumacza w przypadku gdy czas nas nagli. Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 21:15
sswiercz sswiercz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie najlepszym sposobem jest praca samemu. Jeżeli mam jakieś wątpliwości, proszę o pomoc drugiego tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2018, 12:41
patwan patwan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem o wiele lepiej tłumaczy się w grupie. Można wymienić się wątpliwościami, opiniami i pracując w grupie łatwiej jest uniknąć błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 19:47
lanmei lanmei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam przyjemność współpracować z native speakerem mojego tłumaczeniowego TL, na zasadzie wzajemnych korekt. Muszę przyznać, że mimo niewdzięcznego tematu (geodezja) były to najprzyjemniejsze i najbardziej wartościowe pod względem edukacyjnym tłumaczenia nad jakimi pracowałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 20:40
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że tłumaczenie w grupie ma swoje zalety. Mamy więcej punktów widzenia, różne podejścia, co może być bardzo owocne, szczególnie w problematycznych kwestiach. Wiadomo-co dwie głowy, to nie jedna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 14:47
wojkam wojkam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie na zasadzie burzy mózgów nie wydaje mi się zbyt efektywne. O wiele lepiej działa jednak oddanie gotowego tekstu do korekty i uzyskanie drugiej opinii. A co do pracy w grupie: nie obejdzie się bez niej przy obszernych tekstach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2019, 15:05
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że zależy to tez trochę, oprócz wymienianych już argumentów, od charakteru tych osób i relacji między nimi. Jeśli generalnie dobrze się dogadują, mają podobną wrażliwość, będą się mogli prawdopodnie uzupełniać. Jednak jeśli praca będzie ciągłym spieraniem się czyja wersja jest lepsza, nie byłoby to ani bardziej efektywne ani przyjemniejsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2019, 20:19
Micx Micx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście choć "oficjalnym" tłumaczem nie jestem, wydaję mi się, że lepiej pracować choć w dwie osoby.
Niedawno amatorsko skończyłem tłumaczenie do pewnego anime i przetrawić samemu 1600 linii z korektą, stylizacja i innymi sprawami nie jest zbyt przyjemne i ciekawe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.