Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2019, 20:04
madzik97 madzik97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ coraz więcej rodziców chce, aby ich pociechy uczyły się języków od najmłodszych lat. Im wcześniej rozpoczną swoją przygodę z językiem obcym tym lepiej. Jako rodzic chciałabym, aby moje dzieci miały możliwość nauki języków, które nie występują w edukacji szkolnej, ale jednocześnie byłyby przydatne w dalszym życiu. Chciałabym też żeby nauka w takim przedszkolu była kreatywna i urozmaicona we wszelkiego rodzaju gry i zabawy edukacyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2019, 22:01
abramczykjoanna abramczykjoanna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę, dzieci najszybciej przyswajają obcy język. Sama uczę się języka angielskiego od przedszkola i dało mi to bardzo dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2019, 22:55
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że jest to świetny pomysł. Dzieci bardzo szybko przyswajają języki bez większych problemów. Nauka dodatkowego języka niewątpliwie będzie dużym plusem w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2019, 23:52
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem ogromną zwolenniczką przedszkoli językowych. Naprawdę ciekawa sprawa, kiedy dziecko już od przedszkola ma taki kontakt z obcym językiem, choć wiadomo, że najlepiej zaczynać jeszcze wcześniej. Sama żałuję, że za moich lat przedszkolnych takiej opcji nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2019, 15:25
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie to świetna sprawa, im wcześniej dziecko oswaja się z językiem obcym, tym łatwiej będzie mu uczyć się go w przyszłości. Kiedy sama byłam dzieckiem, nauka angielskiego rozpoczynała się w mojej szkole dopiero od piątej klasy, a przedszkole językowe to było tylko marzenie, więc zazdroszczę dzieciakom, które mają tak wczesny start w nauce języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2019, 19:35
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ReeVsq Pokaż post
Jak dla mnie to świetna sprawa, im wcześniej dziecko oswaja się z językiem obcym, tym łatwiej będzie mu uczyć się go w przyszłości. Kiedy sama byłam dzieckiem, nauka angielskiego rozpoczynała się w mojej szkole dopiero od piątej klasy, a przedszkole językowe to było tylko marzenie, więc zazdroszczę dzieciakom, które mają tak wczesny start w nauce języka.
Wczesny start wcale nie warunkuje, że dziecko będzie świetnie posługiwało się językiem obcym. To tak nie działa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2019, 21:35
chinook chinook jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Katja Pokaż post
Wczesny start wcale nie warunkuje, że dziecko będzie świetnie posługiwało się językiem obcym. To tak nie działa.
Ale działa na rozwój ogólny, czyż nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 00:52
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Katja Pokaż post
Nie powiedziałam, że będzie się nim posługiwać "świetnie", ale ułatwi to uczenie się języka w przyszłości. Nie daje to oczywiście gwarancji, że dziecko wyrośnie na poliglotę, bo nie każdy ma takie aspiracje, a pewne wrodzone zdolności (moim zdaniem) też mają na to wpływ. Jednak już samo osłuchanie się z językiem od wczesnych lat to duży plus dla dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 17:06
studentka9 studentka9 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam,

w związku pisaną przeze mnie pracą mam do Was pytanie dotyczące stosunku rodziców do wczesnej nauki języka obcego dziecka w wieku przedszkolnym.
Czym wg Was - oprócz zapewnienia dziecku lepszego startu, osłuchania z językiem obcym i zaczepienia w dziecku chęci nauki jęz. obcego - kierują się rodzice zapisując je na dodatkowe zajęcia/ do przedszkola językowego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 23:51
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzieciaki i tak już kiepsko wypowiadają się w rodzimym języku, jakby jeszcze nakładać języki obce od przedszkola to przestałyby w ogóle go używać. Jestem sceptyczny, bo uważam, że dzieci w tym wieku powinny bardziej skupić się na poprawnej wymowie w swoim języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.