Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-03-2018, 16:24
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na mój język chiński wpłynęło kilka "przypadkowych" zdarzeń, które sporo lat temu ukierunkowały moje życie na Chiny. Na jednym z kierunków studiów wprowadzono fakultety z kultur azjatyckich, w tym chińskiej; dowiedziałam się o darmowej możliwości uczenia się języka oraz o możliwości wyjazdu do Chin; możliwość połączenia badań w ramach studiów z nauką historii, kultury oraz języka Chin. A przeważającym argumentem, który motywował i motywuje nadal jest obecność języka i kultury chińskiej w moim codziennym, prywatnym życiu od wielu lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2019, 17:27
yodde yodde jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Studiuję język arabski. Od zawsze interesowała mnie ich kultura i kraje. Chcę wiązać moją przyszłość z tym językiem. Podoba mi się to, że brzmi zupełnie inaczej niż języki europejskie, koncepcja gramatyki jest bardzo daleka od naszej. Brzmienie arabskiego jest zwyczajnie muzyką dla moich uszu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2019, 19:38
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na początku uczyłam się chińskiego z rozsądku (chińska gospodarka rozwija się ekspresowo, więc to bardzo przyszłościowy kierunek). Teraz bardziej z zamiłowania do języka, ludzi i kultury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2019, 16:56
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczę się języka chińskiego, wszystko zaczęło się od tego, że chciałam studiować "ciekawy kierunek". A wraz z czasem zainteresowanie Chinami, jej kulturą i historią stawało się coraz większe, stając się motorem napędowym do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2019, 22:54
Lukasz Lukasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja w sumie podobnie jak Wiktoria wybrałem chiński, bo jest uważany za język przyszlościowy, co może potwiedzać powstanie Nowego Jedwabnego Szlaku. Po pewnym czasie jednak stwierdzilem, że język jest tak odmienny i ciekawy, że warto po prostu go poznać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 15:20
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fani mangi i anime bardzo często pragną nauczyć się japońskiego, coraz popularniejsza staje się też muzyka koreańska, co prowadzi do powiększania się grona osób uczących się języka koreańskiego. Bardzo często słyszę, że chiński jest wybierany dlatego, że jest to "język przyszłości" i stanie się za jakiś czas nowym lingua franca (w co osobiście trudno mi uwierzyć, ale może tak będzie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.