Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-24-2012, 14:31
mt_translation mt_translation jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że wszystko zależy od tego ile taki kurs trwa i jakie są jego cele. 2tygodniowy wyjazd na pewno za dużo nie da. Jeśli chodzi o używanie języka ojczystego, to trzeba być postawionym w sytuacji bez wyjścia, żeby zacząć rozmawiać w języku obcym. Sama idea kursu jest dobra ale najważniejsze jest przygotowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2012, 11:46
kkuczynska kkuczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że takie kursy zagraniczne mogą być bardzo dobrym pomysłem, jednak sam fakt, że np. chodzimy na lekcje angielskiego w Londynie nie oznacza, że się super nauczymy. Przykładem może być mój kuzyn (15lat), który chodził na taki intensywny kursik, grupa była międzynarodowa, bawił się świetnie, ale efektów nie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2012, 15:49
menri menri jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak z każdym innym wyjazdem - wszystko zależy od nastawienia.
Chcesz się nauczyć - to się nauczysz.
Nie chcesz - no to nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2012, 20:41
j.g.praktykantka j.g.praktykantka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam takie kursy, są o wiele skuteczniejsze niż kursy w kraju nawet jeśli są z native speakerami. Sama byłam na takim 3 tygodniowym kursie i bardzo dobrze go wspominam, zawdzięczam mu przełamanie się w mówieniu i zdobycie płynności. Oprócz zajęć językowych trzeba też rozmawiać ze swoimi gospodarzami, ludźmi na kursie (którzy są z całego świata), z ludźmi w sklepie i na ulicy, dzięki czemu sami siebie zmuszamy do posługiwania się językiem bo bez tego ani rusz. Polecam, świetna sprawa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-28-2012, 16:52
justa89 justa89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja będą w Anglii chodziłam na kurs, były tam osoby z całego świata, które chodziły do różnych grup-niektórzy znali język bardzo dobrze, a inni na początku nic nie potrafili powiedzieć po angielsku, jednak już po kilku miesiącach można było się z nimi spokojnie dogadać. Także wszystko zależy od motywacji i chęci do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2012, 21:07
aaneetaa aaneetaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak najbardziej jestem za! Sama dwukrotnie wyjechałam do Anglii na kurs językowy i z czystym sercem polecam taki wyjazd każdemu, kto może sobie na niego pozwolić. Ja zdecydowałam się na kurs intensywny na okres miesiąca (dwa lata pod rząd). Lekcje odbywały się codziennie po około 7 godzin. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych taki wysiłek w trakcie wakacji może być zbyt duży. Moim zdaniem jednak opłacało się. Za pierwszym razem przez miesiąc poprawiłam swoje umiejętności językowe z poziomu elementary do pre-advanced. Za drugim skoczyłam na poziom advanced. Oczywiście nie tylko same lekcje się do tego przyczyniły. Możliwość obcowania z językiem na co dzień i zakwaterowanie u host family dużo pomogły. Dodatkową motywacją była chęć poznania osób z całego świata.

Na początku było trochę trudno przełamać strach przed popełnianiem błędów, ale stwierdziłam, że jeśli nie będę próbować, to niczego się nie nauczę. Zgadzam się też z forumowiczami, którzy mówili, że przebywanie w gronie Polaków może być niekorzystne. Rzeczywiście sprawia to, że idzie się na łatwiznę i mówi po polsku, albo zamiast samemu próbować prosi się kogoś innego, żeby coś powiedział w naszym imieniu.

Tak czy inaczej było to świetne doświadczenie, a postępy w języku nieocenione
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 12:59
doodi's Avatar
doodi doodi jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wieliczka
Domyślnie

Myślę, że warto korzystać z takich kursów, ale jak już wspomnieli poprzednicy - tylko wtedy, kiedy kontakt z Polakami jest ograniczony do minimum, a do maksimum zwiększony kontakt z Anglikami. Tylko wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni do używania tego języka, jesteśmy w stanie nauczyć się najwięcej. Nie tylko dlatego, że sami musimy mówić i radzić sobie z tym, co sami chcemy przekazać, ale także dużo możemy skorzystać słuchając wszystkiego dookoła. Bardzo szybko z językiem się osłuchujemy, dzięki czemu sami również niejako naturalnie zaczynamy używać nowych zwrotów i wyrażeń.
Stary 10-02-2012, 15:31
bertha bertha jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Wink kumotr

Ja z własnych obserwacji wiem,że takie kursy mają sens. Pracowałam kilkakrotnie w czasie wakacji letnich w szkole w UK i widziałam dzieciaki, które pierwszego dnia nie były wstanie zbudować poprawnie zdania, a po miesiącu pobytu nie miały problemu z komunikowaniem się z ludźmi- oczywiście na swoim poziomie. Zgadzam się, że jest wiele minusów związanych z takimi kursami: miesięczny pobyt na takim kursie jest dosyć kosztowny; dużo kolegów/koleżanek mówiących w ojczystym języku itd. Osobiście zachęcam do takich kursów. Jest to wspaniała przygoda, możliwość zrozumienia obcej kultury i poznania interesujących ludzi z całego świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2012, 11:59
monyak77 monyak77 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Byłam na takim kursie językowym w Brighton-trwał on 4 tygodnie w okresie wakacyjnym, zajęcia miałam do godziny 134 i potem jeszcze po południu do 18 i do tego mieszkałam u host family z współlokatorką z Brazylii-polecam każdemu taki sposób nauki bo tyle co się wtedy nauczyłam to żadna szkoła w Polsce nie da takiego treningu językowego. Jeśli ktoś się zastanawia nad takim wyjazdem to napewno warto
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2012, 11:57
Tezzo Tezzo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nigdy nie byłem na takim kursie, ale znam wiele osób które doświadczyły takiego wyjazdu i są bardzo zadowolone. Wiadomo, że na początku ma się tendencję do rozmawiania w języku ojczystym, tym bardziej jeśli jedzie się na taki kurs ze swoimi znajomymi/ rodakami etc. Jednakże zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć o świecie, kulturze no i przede wszystkim poznać nowych ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.