Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-15-2017, 15:13
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Pracuję w domu.

Potrzeba dużej samodyscypliny. Ale częściowo załatwiają to deadliny. To znaczy, że jak cię goni termin i masz świadomość, że jak zawalisz i nie zdążysz, to będą konsekwencje, motywacja się znajduje.

Poza tym wiesz, że zarobisz to, co sam wypracujesz. Dochodzą rachunki do opłacenia. I wychodzi na to, że wcale nie tak trudno o motywację przy pracy w domu.

Dużo osób mówi, że to nie dla osoby słabo zorganizowanej. Ja taką jestem. Odkładam wszystko na potem, nie mogę się za nic zabrać. Praca to jedyny obszar, gdzie to znika. Bo wiem, że jak się nie przyłożę, to jeden, drugi raz i klient się do mnie więcej nie odezwie.

Byłem nawet przekonany, że się zmieniłem przez te kilka lat. Że teraz mam więcej energii, motywacji do działania. Ale wystarczy kilka dni wolnego i wychodzi, że wciąż mam ten sam problem z prokrastynacją. Jeżeli chodzi o rzeczy inne niż tłumaczenie. Termin nad głową sprawia, że choćbym nie miał weny, to i tak muszę się wziąć za robotę.

Mnie natomiast demotywuje praca z ludźmi. Nie mogę się skupić przy najmniejszym hałasie. Nawet w domu wszystko mi przeszkadza.

Ale fakt, brakuje ludzi.

Ostatnio edytowane przez lukhib : 07-15-2017 o 15:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2017, 00:57
schabowyzkarmelem schabowyzkarmelem jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Praca w domu daje komfort zorganizowania sobie miejsca i warunków pracy wedle swoich potrzeb i upodobań. Można dzięki temu zwiększyć efektywność działania poprzez przybranie najwygodniejszej pozycji czy zorganizowanie sobie kilkudziesięciominutowej drzemki. Kiedy tłumaczenia jest dużo, dobrze mieć swoje stanowisko pracy wyraźnie wydzielone w domowej przestrzeni, gdzie można skupić się na wykonaniu zadania. Moim zdaniem praca z domu to czyste dobrodziejstwo!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2017, 10:45
andrut91 andrut91 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ze mną jest podobnie jak z lukihb, a mianowicie potrafię zmobilizować się do pracy w domu, kiedy mam nóż na gardle. Taki już jestem, że goniące terminy to dla mnie najlepsza motywacja. Tak jest ze studiami i tak będzie również z pracą. Ciężko zmienić swój charakter i nagle przestawić się na robienie wszystkiego wcześniej, a nie na ostatnią chwilę.

Poza tym praca w domu ma wiele zalet - nie musisz tracić czasu na dojazdy, wychodzić z domu w deszcz czy mróz. Możesz w międzyczasie zrobić sobie coś do jedzenia, wstawić pranie itp. Jeśli ktoś jest towarzyski i lubi pracę z ludźmi, to może się czuć trochę samotny, ale dla lubiących spokój to idealna opcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.