Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2017, 18:03
ania111345 ania111345 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W jednym z odcinków Agentów NCIS, aktor krzyczy "Shotgun" a zostało to przetłumaczone na "podaj pompkę".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2017, 21:33
Katya Katya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Dosyć często można się spotkać z nietypową interpretacją tytułów filmowych. Najsłynniejszą tego typu wpadką było zdaje się przetłumaczenie tytułu filmu "Dirty Dancing" jako "Wirujący seks". Na szczęście na dzień dzisiejszy programy telewizyjne przy okazji umieszczania tego filmu w swojej ramówce posługują się tytułem w oryginale .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2017, 16:51
Michelle2108 Michelle2108 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja chyba nigdy nie zapomnę swojej cudownej wpadki z próbą przetłumaczenia tytułu piosenki "Jesus Freak". Zamiast powiedzieć coś w stylu "szalony/ zwariowany na punkcie Jezusa" przetłumaczyłam dosłownie "Wariat Jezus". Wszyscy ryknęli śmiechem, a ja oblałam się naprawdę czerwonym rumieńcem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2017, 18:49
Interprete123 Interprete123 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pamiętam, jak świętej pamięci Tomasz Beksiński słał gromy na tłumacza, który w pewnym filmie przetłumaczył frazę "pathetic bastard" jako "patetyczny bękart"...

Moją osobistą kopalnią pomyłek i nieporozumień translatorskich jest druga cześć filmu "Les Visiteurs" ("Goście, goście"). Mistrzostwem jest przetłumaczenie "poufiasse", jako przymiotnik znaczącego" biuściasta", jako rzeczownik "prostytutka", jako "żałosna dupa". Cały film w polskiej wersj językowej jest bogatym skarbcem tego typu pomyłek. Ich ilość w filmie jest taka, że warto go obejrzeć ze względu na nie same, zabawa gwarantowana, ale to propozycja do osób francuskojęzycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.