Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-22-2012, 23:52
crossroad1 crossroad1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Poza tym polecam ponownie kanał [url]http://www.videoportal.sf.tv/index[/url]

Tu można się przekonać, że większość programów i audycji prowadzona jest w Szwajcarii w Schweizerdeutsch

Powoli mnie zaczynają irytować dywagacje i wątpliwości niektórych "ekspertów" od Schweizerdeutsch, którzy uważają, że jest to dialekt używany tylko przez ludzi niewykształconych

Kiedy w końcu do nich dotrze, że Szwajcaria to nie Niemcy i tu sytuacja językowa wygląda zupełnie inaczej?

Bo jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwosci to zapraszam do dyskusji, ale sensownej i produktywnej, a nie przepychanek kogoś kto raz słyszał jakiegoś szwajcara zbierając truskawki i od razu uważa się za fachowca.

Nie chciałem nikogo urazić ale powoli zaczynam się martwic jaki cel ma odpowiadanie na wątki, na których temat nie ma się pojęcia. Dlaczego np. wątek zatytułowany "jakie słowniki do dialektów polecacie bądź znacie" kończy się odpowiedziami w stylu " a ja raz słyszałam bawarczyka i nic nie zrozumiałam". od tego jest np. wątek " dialekty niemieckie" polecam zapoznanie się z regulaminem. jeśli wszedłem na wątek o słownikach to chciałem widocznie dowiedzieć sie czegoś na ten temat więc nie rozumiem dlaczego muszę przebrnąć przez masę komentarzy żeby się dowiedzieć, że nic do tego wątku nie wniosły. Trochę mi to przypomina sytuacje kiedy przegladając ogłoszenia w kategorii "dam prace" napotykam na ogłoszenie " sprzedam tytoń dobrej jakości".

Ostatnio edytowane przez Barborka678 : 03-11-2018 o 17:28.
Odpowiedź z Cytowaniem

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.