Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-28-2008, 21:15
TheBlood's Avatar
TheBlood TheBlood jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Ataki spam-botów

Bot o IP 218.240.13.108 ( [url]http://private.dnsstuff.com/tools/whois.ch?domain=218.240.13.108[/url] ) postanowił "zadomowić się" na Mlingua i zasypał forum spamem w postaci krzaczków. Usunąłem te posty, ale nie mam uprawnień do zbanowania tego IP. Czy jakiś admin mógłby to zrobić? Poza tym sugeruję dodanie nowego pola w formularzu rejestracyjnym o nietypowej treści, który byłby skuteczną blokadą dla takich spam-ataków (w końcu bot nie umiałby się zarejestrować przy obecności takiego pola, do którego nie został dostosowany). Może to być np. Od jak dawna jesteś tłumaczem / tłumaczką?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2008, 21:43
Tom z Sopotu's Avatar
Tom z Sopotu Tom z Sopotu jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez TheBlood Pokaż post
Bot o IP 218.240.13.108 ( [url]http://private.dnsstuff.com/tools/whois.ch?domain=218.240.13.108[/url] ) postanowił "zadomowić się" na Mlingua i zasypał forum spamem w postaci krzaczków. Usunąłem te posty, ale nie mam uprawnień do zbanowania tego IP. Czy jakiś admin mógłby to zrobić? Poza tym sugeruję dodanie nowego pola w formularzu rejestracyjnym o nietypowej treści, który byłby skuteczną blokadą dla takich spam-ataków (w końcu bot nie umiałby się zarejestrować przy obecności takiego pola, do którego nie został dostosowany). Może to być np. Od jak dawna jesteś tłumaczem / tłumaczką?

Albo po prostu konieczność przepisania kodu, jak to się robi standardowo. Bo ja na powyższe pytanie nie umiałbym odpowiedzieć w ogóle...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2008, 11:49
tolek's Avatar
tolek tolek jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Wycięliśmy już IP 4 prowincji chińskich i dodaliśmy nowy sposób weryfikacji użytkownika przy rejestracji (CAPTCHA). Chyba pomogło.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 02-17-2019 o 19:19. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.