Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-04-2019, 22:50
sidereal sidereal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Problemy z mówieniem po angielsku

Jak przestać bać się mówić? Mieliście taki problem? Jeśli tak to jak go pokonaliście?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2019, 23:44
zuch zuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety metoda jest jedna - mówić mimo strachu. Najlepiej, jeśli masz taką możliwość to skazać się na kontakt z nativem nie mówiącym po polsku, np. wyjechać do kraju anglojęzycznego i zamieszkać w tamtejszej rodzinie. Albo udać się na kurs zagraniczny.

Ostatnio edytowane przez Blackcatso : 06-10-2019 o 13:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2019, 16:43
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przełamanie się jest trudne. Na początek warto po prostu mówić do siebie, komentować to co się robi. Można też opowiadać sobie jakieś zmyślone historie - ot tak o byle czym; od razu można sprawdzić jakich słów "brakuje".
Potem już doskonalić się w prawdziwych rozmowach, najlepiej z nosicielami języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2019, 20:39
atomicplum's Avatar
atomicplum atomicplum jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: olsztyn
Domyślnie

Po prostu mówić, nawet samemu do siebie, byle na głos. Później dobrze znaleźć sobie kogoś do konwersacji, ale najważniejsze to się nie bać! Każdy ma problemy z mówieniem w obcym jęzku, ale im dłużej to robisz, tym lepiej ci wychodzi.

Ostatnio edytowane przez Blackcatso : 06-10-2019 o 13:36. Powód: Literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2019, 13:33
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nadal mam problemy z przełamaniem strachu, szczególnie w przypadku rozmowy z nativem. Najgorzej jest chyba zacząć a potem to już jakoś leci.
Początkowo słuchając radia próbowałem włączyć się do rozmowy i mówić sam do siebie. W pewien sposób takie cwiczenia pomogło mi przełamać strach, więc również polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2019, 00:11
madzik97 madzik97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedyną skuteczną metodą jest nieustanne ćwiczenie mówienia w danym języku. Warto jest znaleźć sobie osobę, z którą można odbywać konwersacje (najlepiej z nativem). Warto również podczas codziennych czynności myśleć w danym języku i zastanowiać się: " Jak powiedziałbym/ powiedziałabym to, np. po angielsku".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2019, 22:39
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Na początku można mówić do siebie, jeżeli rozmowa z kimś jest zbyt trudna. Trzeba się przemóc. Z czasem będzie łatwiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 01:45
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

NIE mam problemów z mówieniem samym w sobie. Tzn. nie mam oporów - co ktoś pomyśli. Jedyny problem to taki, ze robię dużo błędów i czasem ogranicza mnie to, bo boję się odezwać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 12:02
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Nadal się boję i to bardzo, ale jak trzeba, no to raczej przełamuję ten strach. pytanie, jaką jakość ma wtedy ta moja wypowiedz, ale trudno - trzeba próbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 12:51
klau. klau. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też uważam, że trzeba próbować, nie bać się popełnienia błędu. Na błędach człowiek się uczyć, więc im więcej będziemy gadać tym mniej błędów będziemy popełniać z czasem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.