Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-24-2017, 11:27
Natalia000 Natalia000 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Alfabet rosyjski

Ile czasu dajecie uczniowi na wyuczenie alfabetu? Mam na myśli szkołę i prywatne lekcje. Na pewno wiek też odgrywa dużą rolę. Pytam bo nie mam w tej materii jeszcze doświadczenia.

Ostatnio edytowane przez jullia : 05-28-2017 o 13:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2017, 16:39
AZaw AZaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od zdolności ucznia, ale wydaje mi się, że po 6 miesiącach już można czytać swobodnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2017, 14:07
Hoglady Hoglady jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Zależy od intensywności nauki. Przykładowo przy 6 godzinach tygodniowo na uczelni, czytaliśmy jako tako po 2 tygodniach. Myślę ,że przy 1 spotkaniu tygodniowo może to potrwać z miesiąc lub dwa, również zależy od chęci ucznia i jego zdolności. Można zacząć od nauki słów, które są prostsze ( сестра, окно, дом), żeby nie zniechęcić. Wiadomo, że akcenty są kluczowe w rosyjskim, ale na początek można się skupić bardziej na czytaniu całych słów, a kiedy uczeń "załapie" o co chodzi, uczyć od razu słów z akcentem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2017, 16:41
Anna186 Anna186 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy też co rozumiesz przez wyuczenie, czy po prostu rozpoznawanie liter i jako takie składanie ich, czy już w miarę sprawne czytanie. Ja na studiach dostałam kartkę z alfabetem i wykładowczyni powiedziała, że na następnych zajęciach wszyscy mają umieć dopasować polską literę do rosyjskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 18:17
agawa agawa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak ktoś jest zdolny i mu zależy, to samego alfabetu nauczy w ciągu dnia. Gorzej, gdy w jakikolwiek sposób jest to na nim wymuszone, nie ma zacięcia, czasu, chęci i będzie ćwiczył tylko godzinę w tygodniu - to mu trochę zajmie. Z drugiej strony alfabet to baza baz i wyuczyć się tego trzeba porządnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 20:31
dialecticchaos dialecticchaos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy, jaki to uczeń Co "zdolniejsi" z moich licealistów męczyli się z alfabetem trzy lata, bo się im po prostu nie chciało ćwiczyć. Sądzę, że jeśli się poświęci tę godzinę dziennie na ćwiczenia, po tygodniu można już spokojnie dopasowywać literki, a po miesiącu w miarę sprawnie czytać proste teksty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2017, 21:06
MartaRyciak MartaRyciak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można spokojnie w jeden dzień nauczyć się alfabetu- nie jest on wcele taki trudny jakby się mogło wydawać. Gorzej jest z płynnym czytaniem. Moim zdaniem, aby nauczyc się płynnie czytać potrzeba kilku miesięcy. Wcześniej to się czowiek dużo zacina i składa powoli literki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2017, 17:42
Kdziublewski Kdziublewski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak zauważono już wcześniej, wiele tutaj zależy od ucznia. Myślę, że można jednak przyjąć, że przy nauce prywatnej, gdzie ktoś zapisał się na kurs z własnej chęci osoba ta będzie skłonna do ćwiczenia samemu i po tygodniu będzie już śmiało rozpoznawać pojedyncze litery i czytać proste jedno czy dwusylabowe słowa i krótkie zdania. Natomiast w szkole, na przykład w liceum w przypadku gdy rosyjski nauczany jest jako drugi język obcy, najprawdopodobniej w wymiarze 2-3x 45min. może to zająć dużo więcej, zwłaszcza w przypadku uczniów negatywnie nastawionych do samego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 08:21
KBurek KBurek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko się zmienia w zależności od wieku, chęci do nauki, motywacji. Na studiach po pierwszych zajęciach z alfabetem musieliśmy już umieć czytać proste słówka, a po miesiącu już sprawnie czytaliśmy każdy tekst. Natomiast kiedy udzielałam korepetycji 7-letniemu chłopcu (2 razy w tygodniu po godzinie) dopiero po 4 miesiącach potrafił przeczytać proste słówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2017, 21:55
carida27 carida27 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zależy od człowieka. Ja nie miałam żadnego problemu z opanowaniem alfabetu i z łatwością po jednym dniu nauki potrafiłam odszyfrować litery, ale z czytaniem było o wiele gorzej, aby to wszystko ładnie i spójnie połączyć w jedno słowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.