Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-28-2012, 07:15
caia.balcania's Avatar
caia.balcania caia.balcania jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Sofia, Bułgaria
Domyślnie Filologia ukraińska

Witajcie,
Czy wiecie gdzie w Polsce można studiować filologię ukraińską bądź jakąś specjalność związaną z Ukrainą(nie tylko filologia, może być też wschodoznawstwo)? Z tego co mi wiadomo, od października w Poznaniu otwierają filologię ukraińską. Czy gdzieś jeszcze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2012, 07:48
pavelw8809 pavelw8809 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Jeżeli chodzi o filologię ukraińską to studiować ją można między innymi w ramach filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Oprócz tego filologię ukraińską prowadzi UMCS w Lublinie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Szczeciński i Uniwersytet Jagielloński.

Jeżeli chodzi o Wschodoznawstwo, to jestem studentem V roku tego kierunku. Ja jestem zadowolony. Wschodoznawstwo można studiować tylko na UAM w Poznaniu. To jedyne takie studia. Jeżeli pasjonują Cię kraje byłego ZSRR, to studia właśnie dla Ciebie, w szczególności, że można wybrać ścieżkę wschodnioeuropejską.

Ewentualną alternatywą do Wschodoznawstwa mogą być studia wschodnie na Uniwersytecie Warszawskim, ale to nie to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2012, 07:51
Podszyszkownik

Domyślnie

Ach... zapomniałbym. Dodam jeszcze, że na wschodoznawstwie również są lektoraty z języka ukraińskiego. Sam na nie uczęszczałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2012, 09:16
lustig1984 lustig1984 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na Uniwersytecie Śląskim był kierunek: języki wchodniosłowiańskie, ale nie jestem pewna czy jeszcze jest ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2012, 23:50
agata.wrzeszcz agata.wrzeszcz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

czy nie lepszym pomysłem byłoby wybranie filologii rosyjskiej ze specjalnością ukraińską? Taka jest zdaje się na UŁ
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2012, 00:45
Podszyszkownik

Domyślnie

W ramach filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim można wybrać specjalność rosyjską, ukraińską, czeską i serbsko-chorwacką. Do każdej z nich dobiera się drugi język słowiański: rosyjski, ukraiński, serbski lub czeski. Można wybrać filologię ukraińską z drugim językiem rosyjskim lub odwrotnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2012, 23:33
aleksandra2 aleksandra2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hm, w zasadzie polecam filologię ukraińską na Uniwersytecie Warszawskim - od tego roku zmienia się, bardzo korzystnie, program studiów, a zatem oprócz ukraińskiego będzie obowiązkowa nauka rosyjskiego i zdaje się, że angielskiego, jest duża oferta wyjazdowa - na Erazmusy, na stypendia Biura Uznawalności Wykształcenia, na staże zagraniczne, a poza tym atmosfera jest zdecydowanie wschodnia, luźna i przyjazna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2012, 17:25
ahsatan's Avatar
ahsatan ahsatan jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Filologia rosyjsko-ukraińska jest na UAM, a od tego roku otwarto także filologię ukraińską. Są plany, aby utworzyć fil. angielsko-ukraińską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2012, 09:04
MaLaRTa MaLaRTa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

tak, na Uniwersytecie Warszawskiem jest filologia ukraińska, także w Lublinie i Lublin właśnie polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2012, 12:56
dariadebska dariadebska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja się właśnie zastanawiam nad filologią ukraińską na UAM. Studiował ktoś? Polecacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.