Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-12-2012, 18:31
dolinka79's Avatar
dolinka79 dolinka79 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IWKA Pokaż post
To zawsze jakaś motywacja, ale uważam, że jeżeli ktoś naprawdę chce pomóc innym i podzielić się swoją wiedzą, zrobi to bez względu na punkty.
Taka jest właśnie idea - chyba każdego forum. Łącza nas wspólne tematy, zainteresowania, ale i wątpliwości i dobrze, że są jeszcze osoby, które wspierają w takich chwilach.

Ładnie i dobrze powiedziane pozdrowionka.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:39. Powód: poprawa cytowanego posta, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2012, 19:03
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AlicjaEmilia Pokaż post
Ja myślałam o jakości postów - czy może ona zacząć spadać? Jak się przed tym zjawiskiem obronić?
A co właściwie oznacza jakość postów? Czasami są podawane konkretne informacje, przydatne linki itp. A czasami są takie sobie luźne rozmowy, na może mniej wyszukane i poważne tematy. Czy to znaczy, że te drugie są bez wartości??? Jeśli znają się przynajmniej dwie osoby, które pod jakimś mniej poważnym tematem wymieniają poglądy, to dlaczego zaraz nad tym ubolewać i analizować każde słowo.

Może po prostu wydzielić na forum część "bardzo ściśle branżową" dla tłumaczy, drugą dla nauczycieli i już.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:42. Powód: spacja, interpunkcja, literówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2012, 10:09
prw prw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też jestem przeciwny pomysłowi z punktami. Bo albo się chce komuś pomóc albo nie. Jeśli tak - to największą nagrodą jest własna satysfakcja, a nie jakieś punkty czy inne bonusy. Ale to już chyba bardziej temat na rozważania o sensie istnienia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2012, 16:55
angis angis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie widzę sensu, na prozie są dyskusje/pomoc w tłumaczeniu konkretnych tekstów, tutaj takich dyskusji nie ma, ciężko jest ocenić luźną dyskusję np. na temat jakie języki warto znać.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:44. Powód: interpunkcja, duże litery, spacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2012, 20:29
AlicjaEmilia AlicjaEmilia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ty IWKA to wspierasz bardzo dużo, dziękuje na marginesie Też mi się wydaje, że to piękna idea, żeby sobie pomagać bez punktów, ale na przykład taki proz ma punkty. Zastanawiam się nad plusami i minusami takiego rozwiązania. Myślę, że warto poruszyć ten temat na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2012, 20:46
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Nie ma za co potrafię - zawsze pomogę.
Jasne, że to zawsze jakiś pomysł. Jednak - jak sama widzisz - ludzie chcą pomagać za free.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:45. Powód: duże litery, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2012, 18:39
kramer kramer jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Punkty jako motywacja rzeczywiście do mnie nie przemawiają, ale myślę, że mogłyby posłużyć jako system reputacji. Użytkownik, który zdobył dużą liczbę punktów za pomoc miałby wyższy autorytet jeśli na przykład jego rada byłaby sprzeczna z radą kogoś innego.

Bez punktów albo "reputacji" można oczywiście oceniać użytkowników po dacie rejestracji albo liczby postów, jednak staż niekoniecznie się przekłada na jakość albo przydatność wypowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2012, 00:39
romi romi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Popieram zdanie IWKI, pomoc ma być bezinteresowna, warto wspierać tę ideę przy każdej nadarzającej się okazji! A co do reputacji, to wcale ilość postów "wspomagających" innych nie musi się przekładać na jakość pomocy... Czasem może się zdarzyć, że ktoś zaproponuje coś nie do końca poprawnego czy wręcz błędnego (np. jakaś mniej doświadczona osoba w tłumaczeniu), ale jest ogólnie chętny do pomocy i często uaktywnia się wobec prośby forumowiczów potrzebie. Stąd nie widzę powodu, dla którego taka reputacja miałaby być miarodajna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2012, 23:55
ewaiwa's Avatar
ewaiwa ewaiwa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IWKA Pokaż post
trochę się wyłamię i powiem, że według mnie taki sposób nagradzania nie jest potrzebny.
dlaczego? bo wystarczającą motywacją dla mnie, gdy udzielam pomocy w dziale jest fakt, że mogłam rzeczywiście rozwiązać czyjś problem, lub chociaż naprowadzić. albo ktoś chce pomóc, albo nie. jeśli zechce - wpisze swój wariant i dalej będzie się konkretnie udzielał na forum. jakość postów - jaka jest - każdy widzi.
Myślę, że dużo w tym racji trzeba wierzyć, że ktoś zechce nam pomóc tak zwyczajnie, bez punktów, nawet na duszy lepiej, jak ktoś bezinteresownie pomoże, i vice versa, rzecz jasna!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2012, 19:08
kramer kramer jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez romi Pokaż post
Stąd nie widzę powodu, dla którego taka reputacja miałaby być miarodajna.
Chodziło o to, że obecnie możemy autorytet osoby pomagającej ocenić jedynie po tym co i jak odpowie - co w przypadku jak sami nie mamy pojęcia o temacie jest wyraźnie utrudnione - albo o liczbie postów czy reakcji innych użytkowników. W zasadzie się zgodzę, że użytkownik może zbierać reputację czy punkty za pomoc nawet jeśli do końca nie pomoże, więc sam nie jestem przekonany do miarodajności takiego systemu, ale wydaje się, że więcej informacji tutaj nie zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.