Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-09-2012, 19:12
AlicjaEmilia AlicjaEmilia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Pomysł: punkty za pomoc

Przyszło mi do głowy, że można by na forum wprowadzić rozwiązanie podobne do tego na proz.com, a mianowicie punkty za pomoc innym tłumaczom w dziale "Potrzebuję pomocy". Tu rodzi się pytanie czemu te punkty miałyby służyć i czy to dobry pomysł na pewno.. Jaka jest wasza opinia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2012, 16:05
paulina8901 paulina8901 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pomysł fajny, tylko właśnie - czemu by to miało służyć Może można by to "podłączyć" pod wymagania, które trzeba spełnić, żeby uzyskać jakiś tytuł na forum? Albo zorganizować jakieś nagrody (podobne do tych oferowanych za najbardziej lubiany wątek miesiąca)?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2012, 21:31
JakubD's Avatar
JakubD JakubD jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Popieram, takie rozwiązanie jest stosowane na większości for internetowych. Myślę, że z powodzenie mogłoby się przyjąć i tutaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2012, 21:41
Podszyszkownik

Domyślnie

Plusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie animacja działu pomocy, po jakimś czasie można by nawet utworzyć jakąś bazę terminologiczną (podobną do tej, którą ma proz).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2012, 11:52
monika_u monika_u jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Seville
Domyślnie

Świetny pomysł i na pewno mobilizujący do rozwijania forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2012, 21:38
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy wprowadzenie systemu punktów ma waszym zdaniem jakieś wady? Ja myślałam o jakości postów - czy może ona zacząć spadać? Jak się przed tym zjawiskiem obronić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2012, 00:32
mzywiecka mzywiecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pomysł mi się też bardzo podoba - może punkty przyznawać tylko za "prawdziwą" pomoc, a nie posty typu nie wiem, mam ten sam problem czy dopisanie odpowiedzi która wcześniej się pojawiła. I pewnie jakaś osoba musiałaby na bieżąco weryfikować jakość postów...

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:32. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2012, 13:06
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Trochę się wyłamię i powiem, że według mnie taki sposób nagradzania nie jest potrzebny.
Dlaczego? Bo wystarczającą motywacją dla mnie, gdy udzielam pomocy w dziale jest fakt, że mogłam rzeczywiście rozwiązać czyjś problem lub chociaż naprowadzić. Albo ktoś chce pomóc, albo nie. Jeśli zechce - wpisze swój wariant i dalej będzie się konkretnie udzielał na forum. Jakość postów - jaka jest - każdy widzi.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:36. Powód: duże litery, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2012, 13:42
dolinka79's Avatar
dolinka79 dolinka79 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AlicjaEmilia Pokaż post
Przyszło mi do głowy, że można by na forum wprowadzić rozwiązanie podobne do tego na proz.com, a mianowicie punkty za pomoc innym tłumaczom w dziale "Potrzebuję pomocy". Tu rodzi się pytanie czemu te punkty miałyby służyć i czy to dobry pomysł na pewno.. Jaka jest wasza opinia?
No właśnie, czemu miałyby służyć? Nie bardzo rozumiem. Albo chcesz pomóc komuś i wiesz albo nie.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:37. Powód: interpunkcja, spacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2012, 16:17
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez dolinka79 Pokaż post
No właśnie, czemu miałyby służyć? Nie bardzo rozumiem. Albo chcesz pomóc komuś i wiesz albo nie.
To zawsze jakaś motywacja, ale uważam, że jeżeli ktoś naprawdę chce pomóc innym i podzielić się swoją wiedzą, zrobi to bez względu na punkty.
Taka jest właśnie idea - chyba każdego forum. Łącza nas wspólne tematy, zainteresowania, ale i wątpliwości i dobrze, że są jeszcze osoby, które wspierają w takich chwilach.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-20-2019 o 19:38. Powód: poprawa cytowanego posta, duże litery
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.