Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-02-2011, 17:40
paula7732 paula7732 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Apel do osób zakładających nowe wątki!

Mimo że nie jestem moderatorem, zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich forumowiczów o to, aby uważnie przeglądali działy forum i zakładali nowe wątki. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że chodzi o ilość, a nie o jakość i muszę przyznać, że naprawdę jest to męczące. Odnoszę też wrażenie, że wiele osób nie zadaje sobie trudu sprawdzenia do końca jakiegoś działu w celu upewnienia się, czy dany wątek nie istnieje i w rezultacie w niektórych działach jest kilka wątków o niemal identycznym temacie. Szczerze mówiąc, odbiera mi to radość udzielania się na forum, bo zaczynam gubić się w kwestii swoich postów, tzn. tego czy już na dany temat nie wypowiedziałam się gdzie indziej. A może tak zacząć w jakiś sposób "karać" forumowiczów, którzy nagminnie zakładają nowe wątki, nie sprawdzając czy podobne już nie istnieją?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2011, 20:30
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

A jakie "kary" proponujesz??
Nie może być tak, że będziemy bać się założyć nowy watek. Owszem są tematy częste i popularne np. wiek a nauka języka obcego, lub lektor versus napisy, ale jest też wiele tematów niszowych. I czasem trudno jest wyszukać taką "małą rybkę" w oceanie starych tematów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2011, 12:14
McEwa McEwa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja z perspektywy moderatora powiem, że ciężko jest też to kontrolować nowo powstałe wątki. Czasami przez wyjazdy służbowe zdarza mi się nie zaglądać na forum przez dzień lub dwa, a wtedy wątki podobne do już obecnych są na tyle rozwinięte, że szkoda je kasować, bo widzę że cieszą się zaintersowaniem użytkowników forum. I tak, to prawda, że często forumowicze zakładający nowe wątki po prostu powielają nagminnie dany temat, bo zaklądają zaledwie na pierwsze 2 strony działu, pomijając dalsze 20...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2011, 21:05
Podszyszkownik

Domyślnie

Aga12, nie mam na myśli tematów niszowych, tylko dokładnie to, o czym wspomina McEwa - wiele osób nie przegląda wszystkich stron w danym dziale, tylko ewentualnie pierwsze dwie, a to już jest lenistwo, plus dokładanie roboty moderatorom A jeżeli temat jest faktycznie popularny, to po co go powielać pod odrobinę innym nagłówkiem, jeżeli można rozwijać istniejącą już dyskusję? Ułatwia to wówczas także poszukiwanie informacji osobom zainteresowanym tematem, jeżeli dyskusja jest prowadzona w jednym wątku, zamiast pięciu i to jeszcze nie zawsze w dobrze dopasowanym dziale. Propozycjami konkretnych kar chwilowo nie dysponuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2011, 21:24
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paula7732 Pokaż post
Aga12, nie mam na myśli tematów niszowych, tylko dokładnie to, o czym wspomina McEwa - wiele osób nie przegląda wszystkich stron w danym dziale, tylko ewentualnie pierwsze dwie, a to już jest lenistwo, plus dokładanie roboty moderatorom A jeżeli temat jest faktycznie popularny, to po co go powielać pod odrobinę innym nagłówkiem, jeżeli można rozwijać istniejącą już dyskusję? Ułatwia to wówczas także poszukiwanie informacji osobom zainteresowanym tematem, jeżeli dyskusja jest prowadzona w jednym wątku, zamiast pięciu i to jeszcze nie zawsze w dobrze dopasowanym dziale. Propozycjami konkretnych kar chwilowo nie dysponuję
Odetchnęłam z ulgą. Nie mam chyba nic takiego na sumieniu, ale zawsze można coś kiedyś poplątać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2011, 21:46
joannasz's Avatar
joannasz joannasz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

paula7732 odnoszę wrażenie że można pisać i pisać, jeśli zauważysz taki problem to pisz do moderatorów wtedy połączymy siły i zamiast usuwać dyskusję scalimy ją z tą istniejącą już i w sumie to się odnosi do wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2011, 22:46
Podszyszkownik

Domyślnie

Joannasz, możesz na mnie liczyć.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-28-2019 o 13:02. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2011, 22:10
McEwa McEwa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również jestem za połączeniem zarówno sił, jak i wątków
Wydaje mi się, że powielane wątki powstają też dlatego, że wielu forumowiczów "odstraszają" istniejące już, za długie wątki (mam na myśli takie, które się ciągną na ponad 10 stron). Wiele osób nie ma ochoty na zaglądanie do nich i gruntowne studiowania wszystkiego, co napisano parę tygodni wcześniej i dlatego decyduje się załozyć kolejny, tematycznie ten sam, z nazwy jednak nieco inny, lecz bardzo podobny wątek.
Długie wątki nie są problemem dla kogoś, kto udziela się w nim od początku, tylko dla osób, które dopiero chcą się włączyć do dyskusji. Nie wiem, czy macie podobne spostrzeżenia?

Jeszcze pytanko do Joannasz: A jak scalić taką dyskusję? Bo tego jeszcze nie próbowałam

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-28-2019 o 13:03. Powód: polskie znaki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2011, 00:53
joannasz's Avatar
joannasz joannasz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

No w swoim dziale zaznaczasz po prawej parę wątków (te kwadraciki) i potem w opcjach (na dole) wybierasz dołącz. Pokażą ci się opcje, możesz wybrać pod jaka nazwa maja występować, i co ważne, tolek o tym pisał, trzeba zostawić "ślad" po przeniesieniu na tydzień.

No a jeśli chodzi o międzywydziałowe łączenie, to jedyne wyjście jest takie ze jeden z moderatorów przerzuca temat do innego działu, informuje drugiego moderatora i podaje propozycje łączenia.

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-28-2019 o 13:19. Powód: duże litery, spacja, interpunkcja, literówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2011, 10:27
McEwa McEwa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joannasz Pokaż post
No w swoim dziale zaznaczasz po prawej parę wątków (te kwadraciki) i potem w opcjach (na dole) wybierasz dołącz. Pokażą ci się opcje możesz wybrać pod jaka nazwa maja występować, i co ważne, tolek o tym pisał, trzeba zostawić "ślad" po przeniesieniu na tydzień.

No a jeśli chodzi o międzywydziałowe łączenie, to jedyne wyjście jest takie ze jeden z moderatorów przerzuca temat do innego działu, informuje drugiego moderatora i podaje propozycje łączenia.
Ok, dzięki za rady!

Ostatnio edytowane przez karrazg : 01-28-2019 o 13:20. Powód: poprawa cytowanego posta
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.